Jet Fadıl'dan şikayet: Ben senin dayınım, böyle yapılır mı!

Jet Fadıl'dan şikayet: Ben senin dayınım, böyle yapılır mı!

Nitelikli dolandırıcılık suçundan yargılanan Fadıl Akgündüz'den dayısı Sait Obut da şikayetçi oldu. Obut "Mahkemede yüzüme bakmadı, Kabahatini biliyor. Telefonu bile açmıyor. Ben hakiki dayısıyım yani. Ablamın çocuğudur. Çok kırgınım" dedi.

Gayrimenkul projeleriyle 349 kişiyi dolandırdığı iddia edilen Fadıl Akgündüz ve 6 sanığın davasına devam edildi. Duruşmada Akgündüz’ün dayısı Sait Obut da şikayetçi sıfatıyla ifade verdi.

İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki 14’üncü celsesi görülen davaya, tutuksuz sanıklar Fadıl Akgündüz ve Mehmet Salih Obut katıldı. Diğer sanıklar duruşmaya gelmezken; çok sayıda mağdur ve avukatları da duruşmada hazır bulundu. Davada Akgündüz’ün dayısı 73 yaşındaki Sait Obut da şikayetçi sıfatıyla ifade verdi. Obut, “Bayrampaşa Caprice Gold projesinden yaklaşık 5 yıl kadar önce devremülk sözleşmesi yaptık. Bir dairemi 120 milyar karşılığında vererek ödeme yapmış oldum. Bana 7 aylık bin lira civarında kira bedeli ödendi. Bunun dışında herhangi bir ödeme yapılmadı. Tapularımı aldım. Şikayetçiyim. Davaya katılmak istiyorum” dedi.

Şikayetçi Yahya Kaan ise Bayrampaşa Caprice Gold Projesi’nden 2011 yılında devre mülk sözleşmesi yaptığını belirterek, “Kaanlar firması olarak 11 adet daire ve bir adet fabrikamıza bedeli karşılığında 23 milyon lira değer biçilmişti. Sonrasında ben ortaklıktan ayrılınca 600 bin lira karşılığı 6 adet 15 günlük devremülk hisseme düştü. Bunun tapusunu aldım. Ancak bana herhangi bir ödeme yapılmadı. Şikayetçiyim” dedi. Diğer şikayetçiler de sanığın cezalandırılmasını talep etti. Şikayetçi avukatları da 1,5 yıldır bilirkişi raporunun alınamadığını belirterek sanıkların tutuklanmasını talep etti.

‘JET FADIL: DİYECEK BİR ŞEY YOK’

Söz verilen sanık Fadıl Akgündüz ise “Bu aşamada diyeceğim bir şey yok” dedi. Mahkeme Başkanı, rapor için dosyanın bilirkişiye tevdii edildiğini ancak bilirkişi heyetinin belirlenememesi nedeniyle dosyanın heyete teslim edilemediğini anlaşıldığını tutanağa geçirdi.

DAVA ERTELENDİ

Mahkeme heyeti, sanıkların tutuklanması talebini dosyada herhangi bir yeni durum çıkmadığını belirterek reddetti. Adalet Komisyonu’na yazı yazılarak alanında uzman bilirkişilerden oluşturulacak heyetin belirlenerek yeniden bilirkişi raporu aldırılmasına karar veren heyet, duruşmayı 14 Şubat’a ertelendi.

‘HÜKÜMETE BORCUM VAR DİYOR’

Duruşma sonrası adliyenin karşısındaki meydanda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sait Obut, “180 metrekare dairem vardı Fatih’te. Ona güvendik benim yeğenimdir diye, biraz sıkışmıştı. Dedim al, verdim ona. Notere gittik, güya bana her ay para yollayacaktı. Ondan sonra ne para, ne selam, ne kelam. Telefonu bile açmıyor. Ben hakiki dayısıyım yani. Ablamın çocuğudur.  Çok kırgınım” dedi. Obut, “Hiç görüştünüz mü?” sorusuna ise, “Bir sefer görüştüm. Benim de borcum var diyor hükümete. Ben senin dayınım, böyle yapılır mı, benim gelirimi aldın elinden dedim. Kiraya verip geçiniyordum dedim. Şikayetçi olduğumu söyledim, mahkemede yüzüme bakmadı, Kabahatini biliyor. 120 milyar lira daireydi. Ailesi annesi ondan beter. Ondan sonra ne para, ne maaş, ne bir şey. Bizi böyle perişan etti, bak buralara kadar getirdi” diye cevap verdi. Açıklamanın ardından Sait Obut beraberindekilerle ayrıldı. (DHA)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.