İYİ Parti'den Bahçeli'ye: Oyunu görüyoruz

İYİ Parti'den Bahçeli'ye: Oyunu görüyoruz

İYİ Parti Başkanlık Divanı üyeleri, Genel Başkan Meral Akşener'in evinin önünde düzenledikleri basın toplantısıyla, dün akşamki olaylara tepki gösterdi.

MHP’li bir grubun dün akşam Meral Akşener’in evinin önüne giderek, “Bir gece ansızı gelebiliriz”,  “Bozkurtlar burada çakallar nerede”, “Hareketin lideri Devlet Bahçeli” sloganları atmasına İYİ Parti’den tepki geldi.

İYİ Parti yönetimi ve üyeleri bugün de evininin önüne giderek Akşener’e destek verdiler.

İYİ Parti Başkanlık Divanı da, evin önünde basın açıklaması yaparak, dün akşam ki olayları provokasyon olarak nitelendirdi.

İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı’nın yaptığı Başkanlık Divanı açıklaması şöyle:

MAFYA RACONUNDA BİLE YOK: Dün akşamdan bu yana, Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in şahsında, Türk siyaseti, tarihinde örneği görülmemiş seviyesizlikte bir saldırı ile karşı karşıyadır. Yaptıklarının kendisine ve “büyüğüne” hatırlatılması karşısında söyleyecek sözü, savunacak kozu kalmayan Sn. Devlet Bahçeli sosyal medyada tehditler savurmuştur. Yaşananlar göstermiştir ki siyasi zeminde sözün bittiği, tuzun koktuğu eşiğe gelmiş bulunuyoruz. Bir kadını tehdit etmek, bir kadının yoluna pusu atmak, gece karanlığında bir kadının kapısına adam yollamak, geçtik Türk töresini, affettirmeye pek hevesli olduğu mafyanın raconunda bile yoktur.

MİLLETİN GİT DEDİĞİ YERE KADAR GİDECEĞİZ: Türkiye’nin Erdoğan-Bahçeli ortaklığı tarafından derin bir siyasi, idari ve ekonomik krize sürüklenmesi karşısında, İYİ Parti’nin sözü ve duruşu milli vicdanda karşılık bulmuştur. İYİ Parti olarak, kriz, af teklifi ve ikinci kozmik oda vakası olan McKinsey anlaşması konularında, mağdurun, mazlumun, milletin yanında durduk. Bu karanlıkta Türk Milleti’nin işaret fişeği olduk. Hakikati en gür sesle haykırdık ve duyurduk. 81 milyon emin olsun ki, böyle yapmaya devam edeceğiz. Milletimizin “git” dediği yere kadar gideceğiz, “ol” dediği yerde olacağız.

TUZAĞA DÜŞMEYECEĞİZ: Parti’ye kurulmak istenen “kriminalize etme kumpası”na düşmeyeceğiz. Meşru siyaset zeminini hiçbir surette terk etmeyeceğiz. Sözü ayağa düşürmeyeceğiz. Türkiye 8 şehit verdiği gün, bu büyük acısını ve sorumlularını, teröristle masaya oturanları, şehirlere bomba döşenirken izleyenleri konuşmalıdır. Bunu engellemek için oynanan oyunu görüyoruz. Siyaset, bir Genel Başkan’ın evinin önüne gece yarılarında ana kuzularını göndererek yapılacak iş değildir. Tehdit ve üslupsuzluk, siyaseti sokak raconu seviyesine düşürmemelidir. Bu gün iktidarın ”her istediğimi yaparım” keyfiliğinin arkasında, şahsına yapılan onca hakareti sineye çekerek iktidara siyasi avans veren MHP Genel Başkanı’nın desteği vardır.

ERDOĞAN’A ÇAĞRI: Siyasetin mecrasının da, milli iradenin tecelligahı Milli Meclis olduğuna inanıyoruz. Varlığımız ve yürüyüşümüz bu gerçeğin ışığındadır. Siyaset genel başkanların evlerinin önünde gece yarısı saldırıları ile yapılacaksa önüne gidilecek en son ev, Meral Akşener’in evidir. Ağırlaşan şartlar altında yaşayamaz hale getirilmiş milletimizin intihar ettiği günlerde iktidar partisinin kapısına gitmesi gerekenler, sekiz şehidimiz için sarayın kapısını çalması gerekenle yerlerinden kalkmıyor ve bir Türk kadınının evine, başka anaların çocuklarını gönderiyorsa, hepimizin dikkat etmesi gereken bir oyunla karşı karşıyayız demektir. İYİ Parti, saray entrikalarını boşa çıkaracak basirete, ferasete ve cesarete fazlasıyla sahiptir. İYİ Parti, sinsi karanlıklarda kapısına dayandığınızda karşınıza çıkıp töresizliğinizi yüzünüze haykıran Meral Akşener’dir. Biz gerçekleri haykırmaya devam edeceğiz. Türk siyasetinin selameti için, başta sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere, siyasetin tüm kurum ve aktörlerini bu sorumsuzluğa tavır almaya davet ediyoruz.

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.