İtiraf etti: 90 kadını öldürdüm, FBI çözemedi

İtiraf etti: 90 kadını öldürdüm, FBI çözemedi

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde üç cinayetten müebbet hapis yatan bir mahkûm, bir başka cezaevine transfer edilmek için 90 cinayeti daha itiraf etti. ABD, Samuel Little'ın FBI'dan nasıl kaçabildiğini konuşuyor.

ABD, müebbet hapis yatmakta olduğu cezaevinin değiştirilmesi için 1970-2005 arasında işlediği 90 cinayeti daha itiraf eden mahkûmu konuşuyor. Üç cinayetten müebbet hapse mahûm edilmiş olan Samuel Little, sorguda diğer cinayetleri en küçük ayrıntısına kadar anlattı.

TEKSAS’A TRANSFER EDİLMEK İÇİN KONUŞTU

Amerikan polisi, Little’ın ülkenin neredeyse her noktasında işlediği cinayetleri şans eseri çözebildi. Teksas polisi, eyalette çözülmemiş bir cinayetin Little’ın hüküm giydiği diğer üç olayda kullandığı yönteme benzediğini fark edince mahkûmu sorguya aldı. Eski bir boksör olan Little kurbanlarını çoğunlukla önce bayıltıyor, sonra da öldürüyordu. Polis, Teksas’taki cinayetin aynı yöntemle işlendiğinden şüpheleniyordu. Fakat zorlu geçmesi beklenen sorgu, beklenmedik ifşaatlar sonuçlandı. Kaliforniya’daki cezaevinden Teksas’a transfer edilmek istediğini söyleyen Little, suçlarını tek tek itiraf etti.

HANGİ ARABAYI KULLANDIĞINI BİLE ANLATTI

78 yaşındaki Little, 1970-2005 arasında 12’den fazla eyalette işlediği cinayetleri tek tek anlatmaya başladı. Hangi eyaletin hangi noktasında kaç kişiyi öldürdüğünü, o sırada hangi arabayı kullandığını bile anlattı. Amerikan basını ise söz konusu itirafların FBI için bir utanç kaynağı olduğunu, Little’ın sürekli yer değiştirdiği ve kurbanlarını ‘marjinalize’ olmuş kadınlar arasından seçtiği için için kanundan böylesine uzun süre kaçabildiğini yazdı.

Samuel Little’ın cinayet işlediğini söylediği eyaletler.

FBI, şu ana dek Little’ın yeni itiraf ettiği cinayetlerin 34 tanesini mahkûmla kesin olarak ilişkilendirebildi. 90 cinayetin birden Little tarafından işlendiğinin kanıtlanması, 78 yaşındaki mahkûmun Amerikan tarihindeki en azılı seri katillerden biri olduğu anlamına gelecek. Diğer cinayetlere ilişkin soruşturmalar ise sürüyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.