İŞKUR'dan engellilere hibe desteği

İŞKUR'dan engellilere hibe desteği

Çalışma ve İş Kurumu Hakkari İl Müdürlüğü kendi İşini kurmak isteyen engellilere 36 Bin TL hibedesteği verileceğini açıkladı.

ZEKİ DARA - YÜKSEKOVA HABER

HAKKARİ - İŞKUR Hakkari İl müdürlüğünden yapılan açıklamada, kendi işini kurmak isteyen engellilere ile engellilerin işe uyumlarını ve istihdamlarını sağlayacak projelere karşılıksız hibe desteği verileceği belirtildi.

Açıklamada, girişimcilik eğitim programı kapsamında sertifika almış veya iş kuracağı alanda mesleki eğitim sertifikasına sahip olup kendi işini kurmak isteyen engellilerin hazırlayacakları projelerin değerlendirileceği ifade edildi.

Başvuruların İŞKUR İl Müdürlüğü bünyesinde kurulan komisyona yapılabileceği kaydedilen açıklamada, girişimcilik eğitimi alan veya kuracağı meslekte eğitim almış engellilere 36 bin TL’ye kadar hibe desteği verileceği bilgilerine yer verildi.

Açıklamada, engellilerin hazırlayacakları projelerin, kuruluş işlemleri, işletme gideri ve kuruluş desteği olmak üzere 3 kalemde toplamda 36 bin TL tutarında destek verilecektir denildi.

İlde ikamet eden engellilerin il içinde uygulayacakları projeler ile engellilerin fiili olarak başında bulunacağı projelerin destekleneceği belirtilen açıklamada ayrıca; engellinin bir işyerinde iş bulmasını, işe uyumunu, etkin ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlayacak destek teknolojileri ile ilgili projelere, engelli bireylerin işe kabulü için hazırlanmasını, işe yerleşmesini, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasını temin edecek projelere, engellilerin toplumsal entegrasyonuna ve rehabilitasyonuna hizmet eden, istihdam edilebilirliklerini artırmayı amaçlayan mesleki eğitim ve iyileştirme amaçlı projelerin de finanse edileceği vurgulandı.

Açıklamada, İŞKUR’un www.iskur.gov.tr adresinde bulunan başvuru rehberinden yararlanılarak hazırlanacak olan proje başvurularının, 12 Eylül 2014 günü mesai bitimine kadar istenilen bilgi ve belgelerle birlikte Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne elden veya posta ile teslim edilmesi gerektiği kaydedildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.