İnteraktif Vergi Dairesi Uygulaması

İnteraktif Vergi Dairesi Uygulaması

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından bu yılın başında hizmete konulan interaktif vergi dairesi uygulaması ile internet ortamından vergi işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

İnteraktif Vergi Dairesine girebilmek için kullanıcı kodu ile birlikte şifre bilgileri kullanılması gerekmektedir. Ayrıca GİB tarafından oluşturulan mobil uygulamadan giriş yapılabilir.

İnteraktif Vergi Dairesi şifresini sistem üzerinden gerekli bilgileri doldurarak edinebilirsiniz veya bir vergi dairesinden alabilirsiniz. Vergi levhası sorgulama gibi vergiyle ilgili birçok işlem interaktif vergi dairesi uygulaması üzerinden yapılabilmektedir. Başlıca yapabileceğiniz işlemler, motorlu taşıt vergisi, vergi borçları, hacizler, başvurularınız, beyannameler ile bunlara ilişkin tahakkuklar, tutanaklar, talep ve bildirim sonuçları gibi birçok vergi işlemi yapılabilmekte ve görüntülenebilmektedir.

Sistem üzerinden yapacağınız düzenlemeler ve belge gönderileri hukuki sonuç itibari ile geçerlidir. Sistem üzerinden verilen yazı, bildirim, dilekçe, rapor, tutanak ve diğer belgeler için ilgili vergi dairesine posta yoluyla ya da elden ayrıca başvuru şartı aranmaz.

İnteraktif vergi dairesinden işlemleri nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız finanscidayi.com web sitesi üzerinden yapmak istediğiniz işlemle ilgili konuları aratarak bulabilirsiniz. Yapacağınız işlemlerin adım adım anlatıldığı yazılı, görsel ve video kaynaklarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca site üzerinden soru/cevap kısmından bulamadığınız bilgilerle ilgili soru sorabilirsiniz. Uzman finans ekibi tarafından sorularınız hızlı bir şekilde cevaplanacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.