1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. İmamoğlu: İştiraklerde bizim de hamlelerimiz olacak
İmamoğlu: İştiraklerde bizim de hamlelerimiz olacak

İmamoğlu: İştiraklerde bizim de hamlelerimiz olacak

Ekrem İmamoğlu "Süreci takip ediyoruz. Yarın öbür gün farklı eylemlerle bir takım hamleler yapacağımızı belirtelim" dedi. İmamoğlu, iştiraklerin genel kurullarının öne çekilmesi talebini de yineledi.

A+A-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bütçesinin üçte ikisini kontrol eden ve çalışanların yüzde 80’ini  istihdam eden iştiraklerdeki AK Partili yöneticiler, seçimi kaybetmelerine rağmen halen koltuklarını bırakmadı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ısrarlı çağrıları sonucu istifa eden AK Partili yöneticiler, genel kurul tarihlerini ağustos sonu olarak belirledikleri için görevlerine fiili olarak devam ediyorlar. “Nasıl bir sistem yönetiyorsunuz, ne kaçırıyorsunuz?” diye soran İmamoğlu, bu konuda yeni hamleleri olacağını da söyledi.

İmamoğlu, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim ve beraberindeki heyetin tebrik ziyaretinin ardından gazetecilerin iştirak şirketlerindeki istifa kriziyle ilgili sorularına yanıt verdi. İmamoğlu’na iştiraklerden istifa etmeyen yöneticiler hakkında suç duyurusunda bulunacağına yönelik sözleri hatırlatılarak “Bununla ilgili bir çalışmanız var mı?” diye soruldu.

İmamoğlu ise şu yanıtı verd: “Elbette var. Her gün var. Bugün de birkaç toplantıyı bu gündemle yaptık. Süreci takip ediyoruz. Yarın öbür gün farklı eylemlerle bir takım hamleler yapacağımızı belirtelim. Hamleleri yapınca sizinle paylaşacağız. Ben hâlâ ifade ediyorum ki bütün günleri kullanıp yaklaşık 2 ay zaman kazanmanın en kadar yanlış olduğunu, millete ait bir varlığın, değerin, mali anlamda ya da oradaki yükümlülükler anlamında orayı gasp eder gibi orada durmanın zaman geçirmenin millete yapılan 16 milyon insana yapılan haksızlık. Kul hakkı yemeye kadar giden bir süreç olduğunun altını çizmek istiyorum. Bu kadar ağır bir mesuliyet altındalar. Millet bizden hesap soracak ama biz henüz şirketlere bu anlamda kendi kadromuzla hakim değiliz. Bu bağlamda inşallah yanlışlarından hızlıca dönüş yaparlar. Ama bizim de hamlelerimiz geliyor.”

‘ÖNCELİKLE YAPMAK İSTEDİĞİMİZ ÇOK İŞ VAR’

Yönetimsel sıkıntıların icraatlarını geciktirip geciktirmeyeceğinin sorulması üzerine de İmamoğlu “Şu an 20. gündeyiz. Öncelikli işlerimiz var. Çocuklarla, çevre ile ilgili çok işlerimiz var. Bir an önce başlamak istiyoruz. Faaliyetlerin yüzde 60-70’ini ortaya koyan iştiraklere ya da bütçenin üçte ikisini sahip olan iştiraklere hakim olamadığınız sürece faaliyetlerinizi tümüyle hayata geçirmeniz elbette ki çok zor. Elbette engeller. İnşallah o engelliyor dediğimiz kadar süreyi işgal etmezler. Umuyorum yanlışlarından dönecekler. Bizim yanlışlarından döndürtecek hamlelerimiz karşılık bulur diye umut ediyorum” yanıtını verdi.

İmamoğlu, iştiraklerin genel kurullarının öne çekilmesi talebini de yineledi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.