1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. 'Iğdır gibi yerler tekrar gözden geçirilecek'
'Iğdır gibi yerler tekrar gözden geçirilecek'

'Iğdır gibi yerler tekrar gözden geçirilecek'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli'nin bu hafta bir araya geleceğini söyledi. Yalçın, "Şer ittifakının ön plana çıktığı her ili, her noktayı tekrar değerlendireceğiz" diye konuştu.

A+A-

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Bugüne kadar yaptığımız uzlaşmayı, bu hafta iki parti lideri tekrar görüşecek. Şer ittifakının ön plana çıktığı her ili, her noktayı tekrar değerlendireceğiz. Mesela Iğdır örneğini verebiliriz. Bu gibi yerler tekrar gözden geçirilecektir” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Kastamonu’da partisinin aday tanıtım toplantısına katıldı. Burada düzenlenen programda konuşan Yalçın, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından “MHP’nin devletin bekası için gereken fedakarlığı yaptığını” söyledi.

Yalçın, “Bundan kimsenin endişesi olmasın. Bölgesinde güçlü bir ülke olma irademiz MHP’nin temel prensiplerinden biridir. Şimdi onu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bugün sizler sokakta gezerken başımız dimdik dolaşıyoruz. 3-4 sene evvel böyle değildi. Ne sıkıntılara maruz kalıyordunuz ama şimdi rahatsınız ve daha da rahat olacaksınız” diye konuştu.

‘CUMHUR İTTİFAKI İKİ PARTİ’

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin uyguladığı politikalar neticesinde, 31 Mart sonrası güzel şeylerin olacağını belirten Yalçın, şöyle konuştu:

“Bu ülke adına da kastediyorum, kendi partimin geleceği adına da kastediyorum. 31 Mart’ta bu millet hakkımızı daha büyük teslim edecek. Cumhur İttifakı iki siyasi parti, ay yıldızda diyebiliriz. Birisi MHP, diğeri AK Parti. Meclis Başkanı’nın istifası ile birlikte 10 gün içerisinde yenisini seçeceğiz. Amacımız Cumhur İttifaklı ruhu ile zillet ittifakı, illet ittifakı veya şer ittifakı dediğimiz bloğun ne yapmak istediğini veya ne yapmaya çalıştığını anlatmak durumundayız.”

‘BÖYLE BİR İTTİFAKA YOL VERMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL’

Yalçın, CHP’nin HDP ve diğer siyasi partiler ile birlikte hareket ettiğini öne sürerek, “Kapalı kapılar ardında yaptıkları pazarlıklar ile hareket ediyorlar. Böyle bir ittifaka yol vermemiz mümkün değil. Bugüne kadar yaptığımız uzlaşmayı, bu hafta iki parti lideri tekrar görüşecek. Şer ittifakının ön plana çıktığı her ili, her noktayı tekrar değerlendireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Genel Başkanımızın son görüşmelerinde ortaya çıkan bu. Mesela Iğdır örneğini verebiliriz. Bu gibi yerler tekrar gözden geçirilecektir” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.