HSK, yaz kararnamesini erteledi

HSK, yaz kararnamesini erteledi

Hâkimler ve Savcılar Kurulu, yaz kararnamesinin ertelendiğini açıkladı. Yazılı açıklamada Danıştay ve Yargıtay üyeliklerini yapılan atamalar nedeniyle çalışmaların uzadığı belirtildi.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK), yaz kararnamesinin açıklanmasının ertelendiğini duyurdu. Kararnamenin 23-27 Temmuz tarihleri arasında açıklanması planlanıyor.

HSK, Danıştay ve Yargıtay üyeliklerini yapılacak atamalar nedeniyle yaz kararnamesinin bugün yayınlanacağını açıklamıştı. Çalışmaların uzaması gerekçesiyle kararnamenin hazırlanamadığı belirtildi.

HSK’den yapılan yazılı açıklamada, “Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesince, adli ve idari yargı 2018 yılı ana kararnamelerinin 20 Temmuz 2018 tarihine kadar ilan edileceği daha önce duyurulmuş ise de; Yargıtay ve Danıştay Üye seçimlerinin gündeme gelmesi nedeniyle kararname çalışmaları uzamış olup, söz konusu kararnamelerin 23-27 Temmuz 2018 tarihleri arasında sonuçlandırılması plânlanmıştır” denildi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.