1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hotiç'ten konkordato ilanı: Nakit sıkışıklığı çekiyoruz
Hotiç'ten konkordato ilanı: Nakit sıkışıklığı çekiyoruz

Hotiç'ten konkordato ilanı: Nakit sıkışıklığı çekiyoruz

Türkiye'de 150 satış noktası bulunan ünlü ayakkabı markası Hotiç konkordato ilan etti. Konkordato uygulaması iflas erteleme yerine getirilmişti.

A+A-

Hotiç’ten konkordato ilanı: Piyasadaki hareketlerden dolayı nakit sıkışıklığı çekiyoruz.

Hotiç CEO’su Alihan Hotiç bir açıklama yaparak dün şirket için mahkemenin tedbir kararı aldığını duyurdu. Şirketin konkordato ilan ettiği belirtilen açıklamada şunlar belirtildi, “Son dönemde piyasalarda yaşanan nakit akışı sıkışıklığı, TL’de yaşanan aşırı değer kaybının piyasa faizlerini öngörülebilir düzeyin çok üzerine çıkarması sebebiyle şirketimiz, kısa vadeli ödemelerde sıkıntı yaşamaya başlamıştır. Bu süreç, ticari faaliyetlerimizi de etkiler hale gelmiştir. Piyasa koşullarına uyum sağlamak adına, mevcut ödeme yapımızda sürdürülebilir değişikliklere gitmek, bazı tedbirler almak ve yasal süreçleri devreye koymak adına Yönetim Kurulu kararı ile yeniden yapılandırma sürecini başlatmış bulunmaktayız. Bu doğrultuda 31.08.2018 tarihi itibariyle Av. Yunus Egemenoğlu tarafından yetkili Asliye Ticaret Mahkemesine yapılan konkordato talebimiz gereğince, mahkemece tedbir kararı alınmıştır.”

‘TEDARİKÇİLERİN HAKLARI KORUNACAK’

“Tüm tedariğini yurt içinden yapan ve ihracat yolculuğuna çıkmış HOTİÇ markamız milli bir değerdir. Yeniden yapılandırma sürecimizin temel amacı müşterilerimizin, tedarikçilerimizin ve bayilerimizin haklarını korumaktır. Bu süreç, daha sağlam ve kararlı adımlarla markamızı ileriye taşıyacaktır. Bugüne kadar yarattığımız güven, kalite ve mutlu müşteri deneyimini daha nice yerli ve yabancı müşterimize uzun yıllar yaşatmaya devam edeceğiz” denilen açıklamada, ‘geçici süreli bu durumun başarıyla ve el birliği ile geride bırakılacağı’ ifade edildi. (HABER MERKEZİ)

Konkordato nedir?

Borçlunun ticari durumunun sarsılmış olması nedeniyle alacaklılarının ödemelerini belli bir plana göre almaları konusunda kendi aralarında vardıkları ve mahkemenin onayıyla başlayan ticari anlaşmadır.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.