1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. HDP’li Temelli: Yarına yönelik 3. yolu açan fikriyat bizdedir
HDP’li Temelli: Yarına yönelik 3. yolu açan fikriyat bizdedir

HDP’li Temelli: Yarına yönelik 3. yolu açan fikriyat bizdedir

HDP Van Milletvekili Sezai Temelli, "Bütün siyasetlerden farkımız bizim yarına dair umudumuz ve anlayışımızdır. Yarına yönelik 3'ncü yolu açan fikriyat bizde, HDP'dedir" dedi.

A+A-

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van İpekyolu ilçe binasında halk toplantısı gerçekleştirildi. Halk toplantısına Van Milletvekilleri Murat Sarısaç ve Sezai Temelli katıldı. Halkın ilgisinin yoğun olduğu toplantıda Sezai Temelli, yaşanılan sürece ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Temelli, Ak Parti’nin 18 yıllık iktidarının sonucu olarak Türkiye’nin bir felaket senaryosu ile karşılaştığını belirterek, “Bu iktidar savaş politikalarından ve nefretten çıkmak istemiyor. Tüm faşist iktidarlarda olduğu gibi bu iktidarında düşmansız yapamayacağını biliyoruz. O yüzden Kürt meselesi çözümsüz bırakıldı. Kürt düşmanlığından beslenerek iktidarını devam ettiriyor. Son 6 yıldır sürdürülen politika budur. Bu 6 yıla baktığımızda ne oldu peki? 6 yıl önce Kobane düşmedi. Suriye emperyalist ve yayılmacı politikalar için kendi açısında önemli bir coğrafya. Bundan daha önemlisi Kürt düşmanlığı yaratacak bir Suriye politikası var. Tıpkı ‘Baba Esat’ın yapmış olduğu proje gibi, cihatçı örgütler ile yapmak istedikleri bir proje var. Bu projeyi 10 yıldır sürdürüyorlar. Kürtlerin yaşam alanlarını yok etmek, Kürtleri olabildiğince birbirinden ayırmak Bakur ile Rojava arasına böyle bir kuşağı atmak ve beraberinde de genişlemeci politikalarını sürdürmenin yolu işte bu savaştan ve düşmanlıktan geçiyor” dedi.

HDP Diyarbakır İl binasına yapılan baskın ve İl Eşbaşkanlarının gözaltına alınmasına da tepki gösteren Temelli, polislerin suç delili olarak il binasında bulunan çöp kovaları ve süpürgelere el koymasının Ak Parti iktidarının içine düştüğü acizliği gösterdiğini ifade etti.

‘YARINA YÖNELİK 3’ÜNCÜ YOLU AÇAN FİKRİYAT BİZDEDİR’

Ülkede var olan karanlık tablo karşısında HDP’nin her zaman olduğu gibi umudun tek adresi olduğunu belirten Temelli, barış ve demokrasi mücadelesinden vazgeçmeyen HDP’nin direnmeye devam ettiğine vurgu yaptı. Temelli devamla, “Bütün siyasetlerden farkımız bizim yarına dair umudumuz ve anlayışımızdır. Yarını var eden fikriyat bizdedir. Yarına yönelik 3 yolu açan fikriyat bizdedir. Biz gücümüzü bu fikriyattan güç alıp yan yana geliyoruz. Bu fikriyattır Türkiye halklarına umudu var eden. Bize düşen bu fikriyatı örgütleyerek olabildiğince güçlü çıkmaktır. Bize düşen 3’üncü yoldan yürüyerek bu faşist iktidardan kurtulmaktır” ifadelerini kullandı.

Temelli’nin konuşması ardından, halk toplantısı soru ve cevap şeklinde devam etti. 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.