Hdp’li Çelik, Muş Tanıtım Günleri Etkinliğine Katıldı

Hdp’li Çelik, Muş Tanıtım Günleri Etkinliğine Katıldı

Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Muş Milletvekili Demir Çelik, Ankara’da düzenlenen ‘1’inci Muş Tanıtım Günleri’ etkinlikleri kapsamında Muş Belediyesi tarafından kurulan standı ziyaret etti.

Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde Muş Valiliği, Muş Belediyesi, Ankara Muş-Der ve sivil toplum kuruluşlarının katkıları ile organize edilen ‘1’inci Muş Tanıtım Günleri’ etkinlikleri devam ediyor. 19-22 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan tanıtım günleri etkinliğine katılan HDP Muş Milletvekili Demir Çelik, Muş Belediyesi tarafından kurulan standı ziyaret ederek, Belediye Başkanı Feyat Asya ile bir süre sohbet etti.

Ziyaret sırasında belediye başkanı olarak farklı düşünce ve görüşe mensup olan herkese saygı gösterdiğini ve herkesten destek beklediğini belirten Asya, “Muş Belediye Başkanı olarak yola çıktığım ilk gün belirttiğim gibi bugünde tekrar ediyorum. Muş’umuzun kalkınması ve ilerlemesi için herkes ve herkesimden mutlaka katkı ve destek bekliyoruz. Ortak akılla, istişare ile dayanışarak elbirliğiyle Muş’u yöneteceğiz. Ben değil biz kavramını işler hale getireceğiz. Her biriniz biz kavramının bir parçasıyız. Dayanışma ve birliktelik sağlanırsa kalkınma, tanınma ve itibar sağlanır. Biz kavramını hayata geçirirken statik olmayacağız, dinamik ve çalışan olacağız. Dönem; proje ve açılım devridir. Bugün Türkiye’de bizimle aynı imkanlara sahip olup gelişme sağlamış olan belediyelerden, illerden hiçbir farkımızın olmadığını ispat edip göstereceğiz” dedi.

Muş’un böyle bir organizasyon ile Ankara’ya taşınmasının önemli bir gelişme olduğunu belirten HDP Muş Milletvekili Demir Çelik, “Muş bir bütün olarak bizim için çok önemlidir. Hepimiz ortak bir paydada yanı Muş için bugün buradayız. Geleceğimizi daha sağlam temeller üzerine kurmamız için bulunduğumuz bölgeyi her acıdan huzura kavuşturmalıyız” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Asya tarafından Milletvekili Çelik’e çeşitli hediyeler takdim edildi.

Hdp’li Çelik, Muş Tanıtım Günleri Etkinliğine Katıldı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.