HDP Eş Başkanları Doğan’ı andı

HDP Eş Başkanları Doğan’ı andı

HDP ölümünün 7. yılında Orhan Doğan’ı anarak, ‘hasret gittiği barışı ve özgürlüğü halklarımıza armağan edeceğiz” dedi.

HDP Eş Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş, Yüksekdağ ve Demirtaş, Orhan Doğan’ı ölümünün 7. yıldönümünde andı.

Yüksekdağ ve Demirtaş, yayınladıkları anma mesajlarında şunları belirtti:

“Hayatını demokrasi, barış ve özgürlük mücadelesine adayan Değerli Orhan DOĞAN aramızdan ayrılalı 7 yıl oldu. Mücadelemizde O’nun eksikliğini, her daim yaşamaya devam ediyoruz.

Sevgili Doğan, aramızdan ayrılmadan önce “Değerli dostlar! Size barış ortamını sağlayamadığım için özür dilerim" demişti.

Bugün Türkiye halklarının özlediği barışa bir adım daha yaklaştıysak, bunda barış sevdalısı Orhan Doğan ve bu mücadelede hayatlarını kaybeden bütün demokrasi ve özgürlük kahramanlarının payı çok büyüktür.

Bizler bugün bu barış ve demokrasi mücadelesini yürütürken Orhan Doğanların açtığı çığırdan yürüyor, onların bıraktığı tarihsel mücadele mirasını rehber ediniyoruz. 

Yaşadığı onca baskı ve zulme rağmen boyun eğmeyen, gerek cezaevinde gerekse de dışarıdaki siyasi yaşamında en anlamlı direnişi ve mücadeleyi ortaya koyan, barışı dilinden asla düşürmeyen, gülüşüyle, mütevaziliğiyle halklarımızın gönlünde yer edinen Değerli Orhan Doğan’ı unutmadık, unutmayacağız.

Hasret gittiği barışı ve özgürlüğü halklarımıza armağan edeceğiz.

Anısı önünde saygıyla eğiliyoruz. O’nu kalbimizde ve mücadelemizde yaşatmaya devam edeceğiz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.