Hayvan hakları için imza kampanyası

Hayvan hakları için imza kampanyası

Hayvan hakları için imza kanpanyası: Şiddetin önlenmesine karşı acil yasa oluşturulmalı.

Hayvan Hakları Yasama ve İzleme Delegasyonu, bugün Kadıköy’de imza kampanyası başlattı. Kampanyanın amacı ülkede yıllardır varolan ve artarak devam eden hayvanlara karşı işlenen şiddetin önlenmesine karşı yasa oluşturulması.

Hayvan hakları savunucuları, Meclis Dilekçe Komisyonu’na gönderdikleri dilekçede, şu noktalara dikkat çekti: “Ülkemizde hayvana karşı işlenen şiddet olayları artarak devam ediyor. Bu nedenle klasik anlayışla hazırlanan kanun metinleri, herhangi bir hayvanın uğradığı zarar konusunda vicdanları tatmin etmemekte. Medeni Kanun’da hayvanların hak ehliyetine sahip olmadığı belirtilor, bu nedenle değişen ihtiyaçlara cevap vermiyor. Hayvan hakları konusunda yeni bir kanun düzenleme elzemdir.”

Hayvan Hakları Savunucuları, ayrıca şu çağrıda bulundu: “Hayvanlara kaşı cezalar ağırlaştırılmalı. Hayvanlar kısırlaştırıldıktan sonra alındıkları yere geri bırakılmalı. Hayvanlar barınaklara hapsedilmemeli.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.