Hakkarili gençlerin spora ilgisi artıyor

Hakkarili gençlerin spora ilgisi artıyor

Hakkari Atik Spor Akademisi Beden Eğitimi Öğretmeni Mansur Okay, düzenledikleri spor kurslarıyla öğrencilerin girdikleri beden eğitimi sınavında büyük başarı yakaladıklarını söyledi.

YÜKSEKOVA HABER

HAKKARİ - Hakkari Atik Spor Akademisi Beden Eğitimi Öğretmeni Mansur Okay, düzenledikleri spor kurslarıyla öğrencilerin girdikleri beden eğitimi sınavında büyük başarı yakaladıklarını söyledi.

Zorlu doğa şartlarıyla mücadele eden gençlerin beden eğitimi hocası olmak için her türlü zorluğa göğüs geldiğini ifade eden, Okay, “Hakkâri’de her türlü spora olan merak ve özveri dikkat çekiyor. Bunların en güzel örneği Atik Spor Akademisi’dir. Hazırlık kurslarımız 10 yılı aşkın süredir her yıl Hakkari’de aralıksız devam ediyor. Bu kurs sayesinde gençler beden eğitimi bölümlerine yönelip, gittikleri okullarda genel bir başarı sağlıyorlar. Her yıl nisan ayının ortalarında antrenmanlara başlayıp, ağustos sonuyla bu kursu tamamlıyoruz.

Geçen yıl 30’a yakın öğrenciye beden eğitimi bölümünü kazandırdık. Bu yıl da 50’ye yakın öğrenciyle antrenmanlara devam ediyoruz. Grupta Kenan Keçeci, Fatih Berkay ve İsmail Okay gibi birbirinden değerli ve yetenekli antrenörler bulunmaktadır.

Bu yıl bu deneyimli kadromuzla Van, Kars, Erzurum, Kayseri, Aksaray, Malatya, Eskişehir ve Sakarya gibi birçok ilimizde yoğun tempoda hazırlanarak en az 40 öğrencimizi üniversiteye yerleştirmeyi düşünüyoruz. Bu gruba desteklerini esirgemeyen ve malzeme yardımında bulunan Ağrılı işadamı Naci Kaya’ya ve Genç Girişimciler Derneği Başkanı Veli Kaya’ya teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

2-232.jpg

1-375.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum