Hakkari'de müzikli ramazan günleri

Hakkari'de müzikli ramazan günleri

Ramazan ayının temmuz sıcağına denk geldiği ve hava sıcaklığının gündüz 35 derecelerde seyrettiği Hakkari’de ramazan geceleri renkli görüntülere sahne oluyor.

YÜKSEKOVA HABER

HAKKARİ - Ramazanın yaz sıcağına denk geldiği Hakkari’de ramazan geceleri renkli görüntülere sahne oluyor. Ramazan etkinlikleri kapsamında Hakkari belediyesi önünün müzik, tiyatro ve sinema gösterimleri yapılıyor. 

İftardan sonra kendini Hakkari sokaklarına atan Hakkariler belediye bünyesinde faaliyet gösteren  Feqiye Teyran Kültür merkezinin hazırladığı bir dizi etkinliğine katılarak gönüllerine eğleniyorlar.

Belediyenin hizmet binası önünde kurulan sahnede, kültür merkezinde eğitim veren müzisyenler Kürtçe parçalarla yurttaşları eğlendirirken,  yine Feqiye Teyran Kültür Merkezinde yetişen tiyatrocular, Kürtçe tiyatro gösterileri sunuyor.

Ramazan ayı boyunca belediye önünde devam edecek ramazan geceleri etkinliği kapsamında, sinema günleri, dengbej geceleri ve Kürtçe eğitim gibi etkinliklere yer verileceği belirtildi.

Etkinliklere katılan çoğunlu genç Hakkarililer Kürtçe çalınan müziklerin ritmine kendini kaptırarak bu tür etkinliklerin düzenlenmesinden memnuniyet duyduklarını dile getirdiler.

1-404.jpg

2-248.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum