Gaziantep'te, sınırdaki 'özel güvenlik bölgesi' uygulaması uzatıldı

Gaziantep'te, sınırdaki 'özel güvenlik bölgesi' uygulaması uzatıldı

Gaziantep Valiliği, Suriye sınırındaki özel güvenlik bölgesi uygulamasını uzattı. Uygulama, 7 Aralık'a kadar sürecek.

Gaziantep Valiliği, Suriye sınır hattındaki özel güvenlik bölgesi uygulamasının 15 gün daha uzatıldığı açıkladı.

Gaziantep Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Suriye sınırındaki özel güvenlik uygulamasının, 7 Aralık 2018 Cuma günü saat 17.00’ye kadar uzatıldığı belirtildi. Kararın, “Suriye sınırında güvenlik durumunu desteklemek ve ayrıca vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini olası tehdit ve tehlikelerden bertaraf etmek” gerekçesiyle alındığı ifade edildi.

Açıklamada, “Hududun geri bölgesinde, 23 Kasım 2018 Cuma günü saat 17.00’de başlayıp, 07 Aralık 2018 Cuma günü saat 17.00’de bitecek şekilde (15) gün süre ile Valiliğimizce Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilmesine karar verilmiştir. Buna göre 23 Kasım 2018-07 Aralık 2018 tarihleri arasında Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilen yerlerde her türlü araç ve insan giriş-çıkışının kontrolü, gerektiğinde yasaklanması ve gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce yapılacaktır” denildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.