GABB'dan mevzuat bilgilendirme toplantısı

GABB'dan mevzuat bilgilendirme toplantısı

Güneydoğu Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği (GABB) tarafından Hakkari , ilçeleri ve beldelerde bulunan il meclis üyeleri ile “Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.

KADİR KAYA

YÜKSEKOVA HABER

HAKKARİ -  GABB tarafından Hakkari Belediyesi toplantı salonunda Hakkari ilçeleri ve beldelerde bulunan Belediye il meclis üyeleri ile “Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi. Toplantıya, Hakkari Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Taş, GABB Genel Sekreteri Ahmet Ertak ve Hakkari il, ilçe ve belde belediye meclis üyeleri katıldı.

Belediyelere rehberlik etmek, belediyelerin gelişmelerine yardımcı olmak, iş ve işlemlerinin mevzuata uygun şekilde yürütülmesine ve uygulamada birliğin sağlanmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen “Mevzuat Bilgilendirme Eğitimi” 1 günlük eğitim akşam saat 17.00’da sona erecek.

Toplantıda söz alan Hakkari Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Taş, GABB Genel Sekreteri Ahmet Ertak ve beraberindeki heyetin belediye meclis üyelerine bir takım  bilgiler aktarmak amacıyla Hakkari’ye geldiklerini söyledi.

GABB Genel Sekreteri Ahmet Ertak ise ‘Mevzuat bilgilendirme eğitimi’nin Hakkari ayağı için burasya geldiklerini belirterek, topantılarına Urfa'dan başlayıp Ağrı, Van ve Şırnak'ın ardından Hakkari'ye geldiklerini, bölgede GABB’a üye belediyelerinin meclislerine dönük olan bu eğitimlerin devam edecğini kaydetti.

GABB'ı tanıtan Ertak, birliğin sadece eğitimlerle yetinmediğini aynı zamanda teknik destek sunma noktasında tüm belediyelerin yanında olduğunun altını çizerek, “Seçimlerin hemen ardından 40 üye belediyemiz bizden teknik destek talebinde bulundular. Bizler bu taleplerini yerine getirmeye çalışacağız. Yine küçük ölçekli projelerine mali destek sunacağız. Üye belediyelerimizin meclislerinden beklentimiz, isteğimiz kentlere ve halka hizmet götürürken siyasi parti ayırımı gözetmeksizin hizmet üretmeleridir. Bu konuda el ele vererek omuz omuza bu kentin sorunlarını çözmek istiyoruz. Böyle olursa  halkımıza ve kentimize layık olmuş oluruz. Bütün bu kentin dinamikleriyle sorunlarının sahibi olmalıyız. Bölgemiz dezavantajlı bir bölge, kentlerimiz sürekli savaşlara maruz kalmış bir alan olduğundan, bu kentin yaşadığı acı ve dramları hepimiz iyi biliyoruz. Sizler bunu yaşamışsınız, dolayısıyla bu kente 24 saatimizi vererek, çaba sarf ederek, çalışarak ancak batıdaki belediyeler düzeyine gelebiliriz. GABB olarak da takıldığınız her konuda sürekli meclis üyelerimizin yanındayız. Bizi dinlediğiniz için teşekür ediyoruz” diye konuştu.
Toplantı daha sonra basına kapıl olarak devam etti.

1-385.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.