Federal Kürdistan  Başbakanı Barzani Ankara'da

Federal Kürdistan Başbakanı Barzani Ankara'da

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile biraraya geldi. Ardından Başbakan Erdoğan'ı ziyaret etti.

Federal Kürdistan Başbakanı Neçirvan Barzani, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile biraraya geldi.

Federal Kürdistan Başbakanı Neçirvan Barzani, Dışişleri Konutu'nda Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile biraraya geldi.

Yaklaşık iki saat süren görüşmede, Irak'taki durum ve IŞİD örgütünün Musul'u ele geçirmesiyle başlayan gelişmeler ile Türkiye ve Federal Kürdistan arasındaki petrol sevkiyatı konusunun ele alındığı tahmin ediliyor.

Bu görüşmenin arından Başbakan Barzani, Başbakanlık Resmi Konutu'nda Erdoğan ile görüştü. Görüşmede, Irak'taki durum ve IŞİD örgütünün Musul'u ele geçirmesiyle başlayan gelişmeler ile petrol sevkiyatı konusunun görüşüldüğü öğrenildi. 

Neçirvan Barzani, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile de görüştğ. Görüşmeye, IKBY Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu da katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum