'Eski vekil kızı 6 aydır işe gelmeden maaş alıyor'

'Eski vekil kızı 6 aydır işe gelmeden maaş alıyor'

Eski milletvekili Hüsnü Ordu'nun Kütahya Belediyesi'nde görevli kızı Sümeyra Ordu 6 aydır işe gitmeden maaş alıyor. AK Partili Belediye Başkanı, "Geliyor, rapor alıyor ve izin kullanıyor. Doktor rapor veriyorsa ben ne diyeyim?" diyor...

AK Parti Kütahya eski milletvekili Hüsnü Ordu’nun kızı Sümeyra Ordu, sınavsız ve açıktan atamayla Kütahya Belediyesi Özel Kalemi’nde işe girdi.

Ankara’da yaşayan ve internet üzerinden “kedi satışı” yapan Sümeyra Ordu’nun işe gitmediği, maaşını ise düzenli olarak aldığı iddia edildi.

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu olayı doğrularken, “Geliyor, rapor alıyor ve izin kullanıyor. Doktor rapor veriyorsa ben ne diyeyim?” dedi.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, Ankara’da yaşayan ve Kütahya’daki işine gitmeyen Sümeyra Ordu, hem devletten maaşını alıyor hem de kedi satarak para kazanıyor. Sosyal medyada “sumeyracathouse” adıyla site açan Ordu, yüksek fiyatlara cins kedileri pazarlıyor. Yasalara göre kamu görevlilerinin ticari kazanç elde edecek başka bir işte çalışması yasak.

BAŞKAN: RAPOR VERİLİYORSA BEN NE YAPAYIM

AK Parti’li Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu da olayı doğruladı ve şunları söyledi, “Özel Kalem olarak görevli bizde görevli… Bakanlık onayıyla alındı. Ama raporlu. Başkası o görevi yapıyor. Geliyor, rapor alıyor ve izin kullanıyor. Ankara’da TOKİ’ye naklen geçmek istiyor. Doktor rapor veriyorsa ben ne diyeyim?”

CHP Kütahya Milletvekili Fazıl Kasap ise, “Vekil kızı, 6 aydır hiç işe gelmeden, Ankara’da oturduğu yerden maaş alıyor. Bu, adaletsizliktir hukuksuzluktur kural tanımazlıktır. Halkın vergileri gasp ediliyor” dedi. (Kaynak)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.