Eş Başkanlar çalışmaları denetledi

Eş Başkanlar çalışmaları denetledi

Hakkari Belediyesi ekipleri Bullvar Caddesi üzerinde bulunan refüjlere 12 çeşitten oluşan 4 bin çiçek ekildi. 

KADİR KAYA - YÜKSEKOVA HABER

HAKKARİ - Bulvar Caddesi'ndeki refüjlerin 12 farklı çeşitten binlerce çiçek ekilmesi çalışmasına çevrede bulunan esnaflar ve yurtaşlar da destek verirken çalışmaları incelemek için gelen Hakkari Belediye Eş Başkanları Dilek Hatipoğlu ve Nurullah Çiftçi de çalışmalara katıldı. 

'PARADİGMAMIZIN BİR BOYUTU DA EKOLOJİK DENGEDİR'

Burada kısa bir açıklama yapan Hakkâri Belediye Eş Başkanı Dilek Hatipoğlu “Göreve geldiğimizden beri Hakkari’de bir çok çalışma başlattık. Özellikle yeşillendirme açısından çalışmalara hız kazandırdık. Bizim paradigmamızım 8 boyutundan biride ekolojik dengedir. Ve bundan sonraki çalışmalarımızda hız kazanacaktır. Bundan sonra biz yeşil bir Hakkâri istiyoruz. Bunun adımlarını attık ve halkımızdan buna destek vermesini istiyoruz duyarlı olmasını istiyoruz çiçeklerin korunmasını istiyoruz" dedi. 

Eş Başkanlar yeşillendirme çalışmalarının ardıdan Yeni Mahalle'de devam asflama çalışmalarını denetlemek üzere buraya gitti. Burada mahalle sakinleri ile bir süre yollar hakkında sohbet eden Eş Başkanlara bazı yurttaşlar mahalle arasındaki yolların da yapılması taleplerini iletti.

Çalışmalarla ilgili bilgi basın mensuplarına bilgi veren Hatipoğlu çalışmarı, Belediye ve Karayolları ekipleri tarafından ortak yürütülen bin 200 metrelik yolda çalışmaların son aşamasına gelindiğini belirterek; "Hakkâri’de olması gereken çalışmaların hepsini yapmaya hazırız. Gücümüz yettiği oranda, yetmediği oranda da halkımızdan destek bekliyoruz. Çünkü ortaklaşırsak daha güzel çalışmalara imza atarız. Biz Hakkâri halkına verdiğimiz sözü tutacağız. Onlar da bize destek sunacaklar. Hakkâri için hepimiz birlikte çaba göstereceğiz" dedi.

1-389.jpg

untitled-13-003.jpg00-003.jpg01-009.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum