Erdoğan: Taksim'e Gelirseniz, A'dan Z'ye Gereği Yapılacak

Erdoğan: Taksim'e Gelirseniz, A'dan Z'ye Gereği Yapılacak

Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı için yapılması düşünülen anma için, "Taksim'e gelirseniz gereği neyse A'dan Z'ye yapılacaktır" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Sultangazi Belediyesi’nin hizmet binası açılışında gündeme dair açıklamalar yaptı.

Erdoğan, Taksim Dayanışması'nın Gezi Parkı çağrısı için de  konuştu.

Erdoğan "Bu akşam saat 19.00'da bir araya geleceklermiş Taksim’e çağırıyorlar. Geziciler Taksim’e çağırıyorlar. Halkıma sesleniyorum. Bakınız bu oyuna gelmeyin Buraya gelme gibi durumun içine girerseniz, güvenlik güçlerimiz talimat almışlardır, gereği neyse A’dan Z’ye yapılacaktır. Geçen sene Taksim olaylarında olduğu gibi oralara kadar gelemeyeceksiniz. Çünkü yasalara uymak zorundasınız." dedi. 

İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından önemli satır başları;

"DIŞARDAN BİRİ GELSE BİZ SEÇİMİ KAYBETMİŞİZ SANAR"

"30 Mart hizmet siyasetinin teyit edildiği tarihtir. Biz de onlar gibi rahatlığı göremezsiniz. Sandıklar kapandığından itibaren çalışan bir partiyiz. Bugün cumartesi bakın çalışıyoruz. Yarın Pazar, çalışıyoruz. Biz milletin görev verdiği sürede çalışan bir partiyiz. 5 yıllık hizmet süresince her anını millet için değerlendirme derdinde olan bir partiyiz. Dışarıdan biri gelse baksa inanın sanar ki biz seçimleri kaybetmişiz. Dışarıdan bakan biri herhalde bunlar seçimi kaybetti önümüzdeki seçime hazırlanıyorlar diyecektir.

"PENSİLVANYA'NIN DİZİNİN DİBİNE ÇÖKTÜLER"

Konuşmasında CHP'ye yüklenen Erdoğan, "Bunlar siyaset üretebilseydiler gidip Pensilvanya'nın dizinin dibine çökmezlerdi. Oradan medet umdular. Pensilvanya ağına düşürdüğü polis ve yargı mensupları ile hükümet yıpratacak ve muhalefet iktidara gelecekti. 30 Mart'a bunun için hazırlandılar ama tutmadı. Pensilvanya'ya su taşıdılar, Pensilvanya destek verdi ama netice alamadılar. Başbakan'ı yargılamak için bile hazırlıklar yapmışlardı. Bizim dönem için de 17 Aralık öncesi polis zabıtları elimize geçti. O zabıtlarda şahsım için dönemin başbakanı ifadesi geçiyor. Ama başaramadılar. Çıkmış Pensilvanya'nın Türkiye'deki paçavraları yayın organları böyle bir şey diyorlar. Ne yok. belgeler elimizde. Bugün yine gazetelerde var. Erbakan'dan tutunuz yaşayanlara kadar. Hepsi ortada." dedi.

"DARBE GİRİŞİMİNİN HESABINI SORACAĞIZ"

Başbakan Erdoğan, "Daha hesabını verecekler. Gündemi değiştirmeye çalışıyorlar. Uğraşsınlar ama gündemi değiştiremeyecekler. Bu darbe girişimin hesabını soracağız. Okullar açılırken o paralel yapının çocukları kandıran okulları da boşalacak ve bunların kaynakları tükenecek. Kardeşlerim çocuklarınızı o okullara yollamayın. Bizler kolejlerde okumadık. İmama hatibe gittik" şeklinde konuştu.

"30 MART'TA O AÇTI UÇTU"

Dün bir araya gelmişler. Ana muhalefet yavru muhalefet gazeteler diyor ki ilkeleri konuşmuşlar ismi değil. Neyin ilkesini konuşuyorsunuz çatı 30 Mart’ta uçtu. Orada da beraber oldunuz ikiniz bir araya gelseniz yüzde 45.5 edemezsiniz.

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

"19,00'DA TAKSİM'E ÇAĞIRIYORLAR"

"Hızlı treni bitirdik. 150 yakında kablolar kesildi, bir yerde kablolar çalındı. Bunlar ihanet çetesi. Farklı yollarla yapıp 15-20 gün için trenizi sefere alacağız. Ülkemizi oyalamanın gayreti içine giriyorlar. Şimdi de çıkmışlar açıklamalar yapıyorlar. Bu akşam saat 19.00'da bir araya geleceklermiş Taksim’e çağırıyorlar. Geziciler Taksim’e çağırıyorlar. Halkıma sesleniyorum. Bakınız bu oyuna gelmeyin. Bu safiyane çevrecilik eylemi değil. Samimiyet yoktur, dürüstlük yoktur burada Taksim’i anıtlaştırma noktasında attığımız ve atacağımız adımları engelleme yöntemleri vardır.

"A'DAN Z'YE GEREĞİ YAPILACAK"

Paralel yargı da bunlarla hareket ediyor. Buraya gelme gibi durumun içine girerseniz, güvenlik güçlerinmiz talimat almışlardır, gereği neyse A’dan Z’ye yapılacaktır. Geçen sene Taksim olaylarında olduğu gibi oralara kadar gelemeyeceksiniz. Çünkü yasalara uymak zorundasınız. Bir yerde eyleme izin verilmiyorsa uyacaksınız, uymuyorsanız devlet gereğini yapacaktır. Sonra öyle oldu, böyle oldu yok. Toplantı mı yapacaksın, geleceksin bildirimde bulunacaksın. Biz nasıl Yenikapı’da, Maltepe’de yapıyorsak sen de gidersin orada gösterini yaparsın. İstediğim yerde, isteğim gibi yaparım yok. Burası yol geçen hanı değil. Normal hayatın devam edecek, sen de gelip bu tür hakkını kullanacaksın."

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum