Erdoğan HDP'ye yüklendi!

Erdoğan HDP'ye yüklendi!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Başbakan Erdoğan, MHP Lideri Bahçeli'nin konuşmasını ve üslubunu sert dille eleştirdi.

AKP Grup Toplantısında konuşan Erdoğan; Konuşmasında HDP'yi de eleştirerek, HDP'nin silahlarla korkutarak siyaset yaptığını savundu.
 
Erdoğan şunları söyledi; "Çünkü arkalarında silahlı bir terör örgütü vardı. Silahların sustuğu bir ortamda siyaset yapamıyor olmanın hırçınlığını taşıyorlar. Ellerindeki Gulyabaniler birer birer gittiği için artık kendileri Gulyabani olmaya başladılar. Ne yaparlarsa yapsınlar, biz bu milleti korkutmak için kullanılan tüm vasıtaları tek tek ortadan kaldırmaya devam edeceğiz."
 
Erdoğan daha önce de Kürt hareketi hakkında sert açıklamalar yapmış ve bu açıklamaları sürecin ruhuna ters düştüğü için eleştirilmişti.

MHP lideri Bahçeli'nin bugün grup toplantısında yaptığı konuşmayı da eleştiren Başbakan Erdoğan; "Baştan aşağı, tamamiyle ağzından salyalar akıyor. Ama biz öyle konuşmayacağız. Ve tamamiyle bir müfteri edasıyla yaptığı bir konuşma, iftiralarla dolu. 16-17 yıldır o partinin başındasın, geldiğin yer ortada. MHP'li kardeşlerime hep sesleniyorum, MHP'yi küçülten bu adamla bir yere varamazsınız. Bu adam siyasette çırak bile olamadı ve olamayacakta. Yapısı buna müsait değil. Bunun varlığı MHP teşkilatı için bir tehlikedir" dedi. 

"AYAKKABI KUTULARININ İÇİNE MİLYARLARCA NE AVRO NE DOLAR SIĞMAZ"

Erdoğan, Bahçeli'nin yolsuzlukla ilgili iddialarını yalanlayarak şunları söyledi; "Kalkıp evladıma hazine arazilerinin tahsisinden bahsediyor. Bakın bu kürsüden söylüyorum, terör örgütünün başıyla aynı sofrada oturup oturmamaktan bahsediyor. Ey Bahçeli, bunları ispat edemezsen sen alçaksın, adisin. 3,5 yıl bu ülkede Başbakan Yardımcılığı yaptın ve takımın yargılandı. Niye kaçıp gittin iktidardan? Düzce depremlerinin altında kalan sensin. Oraları ayağa kaldıramadınız. Bu ülkede faiz lobisinin ihya edilmesinin tek sebebi sizsiniz. Bu ülkede CHP'nin yavrusu DSP ile beraberdiniz. Ziraat Bankası'nı, Halk Bankası'nı batırdınız. Vakıfbank'ı kapanacak hale getirdiniz. Biz Halk Bankası'na kişiliğini kazandırdık. Esnafa yüzde 47 ile kredi verirken biz adete bunları adeta sıfırladık. Bu halka zulmeden siz oldunuz, biz ise bu zulmü kaldırdık. Farkımız bu. İkide bir ayakkabı kutularıyla konuşanlara sesleniyorum; Ayakkabı kutularının içine milyarlarca ne Avro ne Dolar sığmaz. O ancak sizin kasalarınıza sığar. Siz önce, bir defa bunu ortaya koyun. Bugünkü konuşmasıyla alakalı da, ben de gerekli olan davalarımı yine açacağım. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na 'köksüz' diyecek kadar kökten binasip olan bir kişi bunun hesabını verecektir. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na despot diyen bir adam bunun hesabını verecektir. Türkiye böyle birileri aranıyorsa, aynaya baksınlar."
 
"BİZİM DÖNEMİMİZDE GÜÇ KAZANDIKLARI İDDİASI TAMAMEN ASILSIZ BİR İDDİADIR"
 
Erdoğan, cemaate dönük eleştirilerini yineleyerek şunları kaydetti; "Yaklaşık 40 yıl boyunca cemaat maskesi altında ince ince bir ihanet şebekesinin inşa edildiğini gördük. Bu şebeke öyle bir noktaya geldi ki, benden olmayanın faaliyet hakkı hatta yaşam hakkı dahi yoktur demeye başladılar...Kendileri gibi düşünmeyen herkesi son derece iğrenç metodlarla saf dışı bırakmaya başladılar... Bunların bizin dönemimizde büyüdükleri, güç kazandıkları iddiası tamamen asılsız bir iddiadır. 12 Eylül darbesine bakın, 28 Şubat darbesine bakın, bunların oradan güç devşirdiğini görürsünüz. Sadece Türkiye'deki darbecilerden değil, uluslararası bazı çevrelerden, özellikle istihbarat örgütlerinden güç devşirdiğini görürsünüz. Her işlerinde tedbir adı altında o 40 yıllık gizlenme taktiklerini kullandılar. Bu şebekenin yargı içindeki maşaları ile nasıl hukuk cinayeti işlediklerini geçmişte fark edilebilmek kolay değildi. Mağdurlar, maruz kaldıkları zulmü biliyorlar da ama ateş düştüğü yeri yakıyor bizim de milletin de gerçeklerden haberdar olmamız çok ustaca engelleniyordu. İşte böcek soruşturması, Bazıları 'neden 2 yıl beklediniz' diye soruyor. Biz 2 yıl beklemedik, ama onlar maşaları yoluyla 2 yıldır bu soruşturmanın üzerini örtüyor, bugün de hala üzerini örtmenin ahlaksızca mücadelesini veriyorlar. Biz bunun takipçisiyiz."

"ORTAYA DAHA ÇOK BİLGİ, BELGE ÇIKACAK"

Yargıda çok ciddi bir itibar kaybı olduğunu dile getiren Erdoğan; "Anayasa Mahkemesi, o Anayasa değişikliğinde HSYK seçimleriyle ilgili değişikliği yapmasa, yargı şu an bu kadar tartışılıyor olmayacaktı. Çok ciddi bir itibar kaybı var. Güvenilirlik diye bir şey kalmadı. Böyle bir durum var. Onun için yargının kendini check etmesi gerekiyor. 2010 yılına kadar CHP zihniyeti yargıda egemenliğini sürdüyordu. 2010 yılından sonra da CHP'nin yol arkadaşı olan Pensilvanya şebekesi yargıda egemenliği ele geçirmeye çalıştı. Biz buna izin vermedik, vermeyeceğiz. Yargı birilerinin arka bahçesi değil, söz verdiğimiz gibi milletin yargısı olacak. Ortaya daha çok bilgi, belge çıkacak. Yargı, emniyet içinde nasıl vicdan dışı komplolara giriştikleri tek tek ortaya çıkacak. Ben yargının içinde milliyetperver olan yargı mensuplarına güveniyorum. Bu süreci onlar, inşallah aslına dönüştürecekler" ifadelerini kullandı. 

"ADAYIMIZI 1 TEMMUZ SALI GÜNÜ AÇIKLAYACAĞIZ"

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin açıklama yapan Erdoğan; "Son değerlendirmeleri, istişareleri yapıp, adayımızı 1 Temmuz Salı günü açıklayacağız" dedi. 

Başbakan Erdoğan, MHP lideri Bahçeli'nin 'Pınarhisar'da yattığın günleri arayacaksın' sözlerine tepki gösterek şunları söyledi; "Ey Bahçeli, o Pensilvanya'daki yatışımın nedeni benim asilliğimin ifadesidir. Sen bir defa kendine bak. Pınarhisar günleri, senin düşündüğün günler değil zaten. Eğer bizim için o tür günler yine gelecekse, biz öper başımıza koyarız. CHP - MHP bu Pensilvanya çetesinin arkasında duruyor. CHP'yle MHP'yle işlerini görecekler, son kullanma tarihleri geçince onları da sırtlarından hançerleyecekler. Kim bunlarak karşı dik duracak? CHP'nin eski genel başkanına kurdukları tuzağın aynısını şimdiki genel müdüre kurmayacaklarını mı zannediyorsunuz? Kılıçdaroğlu, o kasetle geldi, o kaset olmasa kendisi bugün buralarda olmayacaktı. Bunlar kasetlerle gelirler kasetlerle giderler. MHP'li vekillere kurdukları tuzağın aynısını Bahçeli'ye kurmayacaklar mı? Yıllarca CHP Genel Merkezi'ni, MHP'yi dinlemişler. Bu Pensilvanya çetesi var oldukça o kayıtları da muhafaza edecek. Gün gelecek CHP'yi, MHP'yi yeniden dizayn etmek, bunlar için önemli, o kayıtlarda ortaya çıkacak. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum