Erdoğan: BDP, hanım kardeşlerimizi sandıklara göndermiyor

Erdoğan: BDP, hanım kardeşlerimizi sandıklara göndermiyor

Ağrı mitinginde konuşan Başbakan Erdoğan BDP’nin “tehditle oy almanın yoluna gittiğini” öne sürerek, “Hanım kardeşlerimizi evlere kilitliyorlar. Sandığa göndermiyorlar” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart seçimleri sonrası iptal edilerek 1 Haziran’da tekrarı gerçekleşecek olan Ağrı Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde partisi Adalet ve Kalkınma Partisi’nin düzenlediği mitingte konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

”Kardeşlerim mesele bu ülkede halkına vatandaşına hizmet meselesidir. Biz Ağrı’ya nasıl hizmet getireceğiz ona mı oy vereceğiz yoksa ideolojilere mi oy vereceğiz. Şimdi buraya birileri geliyor ne diyorlar Ağrı’da sandıkların 13-14 kere sayıldığı iddiası BDP tarafından pompalanıyor. Tamamen yalan. BDP bir kez daha kirli siyasete başvurmuştur.

“Ağrı’da sandıklar bir kez tam olarak sayıldı. İkinci sayım tamamlanmadan şaibeler ortaya çıktı. Seçimlerin tekrar edilmesi kararı alındı. BDP adeta meydanı terörize etti. Bunları 30 Mart günü akşamı yaşadık. Bu zihniyetin sandığa demokrasiye inancı yok, düşünce özgürlüğüne saygısı yok. Bu güne kadar tehditlerle oy almanın yoluna gittiler.

“Daha yeni Doğubayazıt’ta 6 vatandaşımızı kaçırdılar. Burası bizim Bitlis milletvekilimizin ailesine ait olan bir işletme. Arkadan da tehdide başladılar. Kendisine de Bitlis’teki seçimler için o ilçeye gitmemesi yolunda tehdit yağdırmaya başladılar. Bu tehditlerle bir yere varılmaz. İki de bir partinin adını değiştirirsin, başka bir işe de yaramazsın.

‘Hanım kardeşlerimizi eve kilitliyorlar’

“Siyaset yalanla, iftira ile yapılmaz. Siyaset her yolu meşru görerek yapılmaz. Siyaset ilkelerle belli politikalar dahilinde dürüstlükle yapılır. Mesele Sırrı Sakık meselesi değil. Sırrı Sakık fanidir bugün vardır yarın yoktur. Mesele mensubu olduğu zihniyettir. Tayyip Erdoğan da fanidir. Bugün var yarın yoktur. Hanım kardeşlerimizi evlere kilitliyorlar sandığa göndermiyorlar. Biliyorlar ki hanım kardeşlerim sandığa giderse o sandıktan AK Parti çıkacak. Pazar günü ben hanım kardeşlerimden ayrı bir sıçrama bekliyorum.

Cumhurbaşkanlığı seçimi

“AK Parti seçimden birinci çıktığı halde koşturuyor, oy kaybedenler ne yapıyor. Neymiş çatı kuruyorlarmış. Çatı kurarak cumhurbaşkanı seçeceklermiş. O çatı 30 Mart’ta uçtu gitti. Bunların oturdukları binanın damı yok damı.

“Bu millet kendi başkanını, inandığı insanı, kendisini kucaklayacak insanı gayet iyi biliyor. İnşallah çok kısa bir süre içerisinde, Mayıs diye planlamıştık, inşallah Haziran ayı içerisinde adayımızı açıklayacağız.”

“Alınteriyle çalışan insanları siz kalkıp da kaçırmaya yönelirseniz, ‘Devlete vergi veriyorsun bana da vereceksin.’ Peki devlet aldığı bu vergiyi nereye harcıyor  Doğubayazıt’ın yollarına harcıyor. Doğubayazıt’ın okullarına harcıyor, hastanesine harcıyor. Sen nereye harcıyorsun  Sen insanları öldürmeye harcıyorsun. Onun için bu duruşumuz çok önemli. Ölelim ama bir kere ölelim, onurumuzla, haysiyetimizle ölelim. Ama sandıktaki o onuru hep birlikte kurtaralım.

“Biz milli birlik dedik çözüm süreci dedik. Benim Kürt vatandaşlarımı kardeşim diye bağrına basan ilk başbakan Tayyip Erdoğan oldu. Hiç kimse bunu söylemedi. Biz yaradılanı yaradandan ötürü severiz. Bizim farkımız bu.

Pensilvanya benimle ilgili film hazırlıyormuş

“Yeni bir haber aldım, duydum ki Pensilvanya benimle ilgili güzel bir film hazırlıyormuş. Ailemle ilgili güzel bir film hazırlıyormuş. Bu film için bana uygun bir artist henüz bulamamışlar. Çocuğuma benzer bir artist henüz bulamamışlar.

“Halbuki Hollywood’a filan gitmelerine gerek yok, kendi içlerinde bunu başaracak artistler var, oradan çıkarırlar. Fakat bu tuzakların hiçbiri tutmuyor, tutmayacak. Hesap şu, cumhurbaşkanlığı seçimi öncesine bu filmi yetiştireceklermiş. Onun gayreti, hesabı içindeler. 17 Aralık, 25 Aralık dediler tutmadı. 30 Mart dediler yine tutmadı. Şimdi de 10 Ağustos diyorlar. 10 Ağustos’ta da Allah’ın izniyle yine tutmayacak, ben buna inanıyorum.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum