1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Erdoğan: Askeri okullar kapatıldı diye propaganda yapıyorlar
Erdoğan: Askeri okullar kapatıldı diye propaganda yapıyorlar

Erdoğan: Askeri okullar kapatıldı diye propaganda yapıyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Bazıları askeri okullar kapatıldı diye propaganda yapıyor. Sadece artık günümüz şartlarında ihtiyaç kalmadığı için askeri liseler kapatıldı.

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Harp Okulları mezuniyet töreninde yaptığı konuşmasında, “Bazıları askeri okullar kapatıldı diye propaganda yapıyor. İşte burada olduğu gibi harp okullarımız, astsubay meslek yüksek okullarımız faaliyetlerini sürdürüyor” dedi.

Harp Okulları mezuniyet töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’nin sürekli darbe ve cunta üreten, vesayetin aracı haline gelen değil; ülkesini ve milletini en iyi şekilde savunacak bir orduya ve insan gücüne ihtiyacı vardır” dedi.

Erdoğan, “Bazıları askeri okullar kapatıldı diye propaganda yapıyor. Sadece artık günümüz şartlarında ihtiyaç kalmadığı için askeri liseler kapatıldı. Şu anda üniversitemizin toplam öğrenci sayısı 9 bin 500’ün üzerindedir” dedi.

‘TAM KAPASİTE İLE FAALİYET YÜRÜTÜLECEK’

​Erdoğan, “Kurumsal açıdan yeniden yapılanma sürecini önemli ölçüde tamamladığımıza göre, artık tüm enerjimizi ve zamanımızı içerik üzerinde yoğunlaştırabiliriz. TSK’yı sadece silahıyla, insan gücüyle, sadece fiziki performansıyla değil aynı zamanda hayata, dünyaya, ülkemize, üstlenilen sorumluluklara bakış açısıyla da en ileri düzeye ulaştırmak noktasında kararlıyız” diye konuştu. Erdoğan, şöyle devam etti, “Milli Savunma Üniversitemiz, önümüzdeki ekimde toplam 6 bin 125 Türk ve 22 ülkeden 661 misafir askeri öğrencisiyle yeni eğitim-öğretim yılına başlayacaktır. Böylece 15 Temmuz’un ardından başlayan yeniden yapılanma süreci büyük ölçüde tamamlanmış ve harp okullarımız tam kapasiteyle faaliyetlerini yürütür hale gelecektir.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.