1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Erdoğan: Ahlat'ta külliyenin yanına bir kaç butik otel yapacağız
Erdoğan: Ahlat'ta külliyenin yanına bir kaç butik otel yapacağız

Erdoğan: Ahlat'ta külliyenin yanına bir kaç butik otel yapacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ahlat'ta konuştu. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nün inşaasına devam edileceği sinyalini verdi.

A+A-

Van Gölü kıyısına Cumhurbaşkanlığı Köşkü inşa edilebilmesi için ‘torba yasa’yla getirilen yasa maddesini Anayasa Mahkemesi (AYM) iptal etti. Ahlat’ta konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan AYM’nin kararına rağmen ‘Birileri rahatsız olsa engellemeye çalışsa da biz bu otağı ilçemize kazandıracağız’ diyerek Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nün inşaasına devam edileceği sinyalini verdi.

“Ahlat’ta 10 dönüm arazi üzerine 1071 metrekare oturma alanına sahip bir Cumhurbaşkanlığı Külliyesi kuruyoruz. Tarihi şehirlerimize nasıl sahip çıkıyorsak ecdad yadigarı ata sporlarımıza da sahip çıkacağız” diyen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

AHLAT’IN YAKINDAN TANINMASINI SAĞLIYORUZ: Türk milletinin ruh kökü ile bağlantısını kesmek isteyenler Ahlat’ı görmezden geldi. Ahlat’ın kadim mirasının yakından tanınmasını sağlıyoruz. Evlatlarımıza tarih şuuru kazandırmak konusunda hala büyük eksikliklerimiz var. Gençler, Ahlat’ı Malazgirt’i yeterince tanımıyor. Malazgirt’i Ahlat’ı görmeden “Türkiye’yi tanıyorum” demeyin. Sultan Alparslan Malazgirt Zaferi’nden önce son otağını burada kurmuştur.

MİLLİ PARK İLAN EDECEĞİZ: Malazgirt Savaşı’nın yaşandığı bölgeyi milli park ilan ederek örnek bir yer haline getiriyoruz. Ahlat’ta 10 dönüm arazi üzerine 1071 metrekare oturma alanına sahip bir Cumhurbaşkanlığı Külliyesi kuruyoruz. Tarihi şehirlerimize nasıl sahip çıkıyorsak ecdad yadigarı ata sporlarımıza da sahip çıkacağız. Zira bu kabristanları ziyarete gelenler inşallah oralarda kalma imkanı da bulsunlar. Ahlat’ı daha yakından tanısınlar. Anadolu’nun Orhun abideleri olarak bilinen tarihi yazıtları UNESCO listesine aldırmak için şu anda mücadele ediyoruz. Birileri rahatsız olsa engellemeye çalışsa da biz bu otağı ilçemize kazandıracağız.

AYM İPTAL ETMİŞTİ

Van Gölü kıyısına Cumhurbaşkanlığı Köşkü inşa edilebilmesi için ‘torba yasa’yla getirilen yasa maddesini Anayasa Mahkemesi (AYM) iptal etti. Maddenin yanı sıra ‘köşk alanının’ gösterildiği kroki de iptal edilmişti.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.