EMEP Genel Başkan Yardımcısı Levent Tüzel'e 1 yıl 3 ay hapis cezası

EMEP Genel Başkan Yardımcısı Levent Tüzel'e 1 yıl 3 ay hapis cezası

EMEP Genel Başkan Yardımcısı Levent Tüzel'e, İstanbul Milletvekili olduğu 2102'de katıldığı Newroz etkinliğinden dolayı hapis cezası verildi.

Emek Partisi (EMEP) Genel Başkan Yardımcısı Levent Tüzel, İstanbul Milletvekili olduğu 2012 yılında katıldığı Newroz etkinliği sebebiyle 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

EMEP karara tepki göstererek, “Bu karar siyaset yapma hakkının, düşünce ve ifade özgürlüğünün açık ihlalidir” dedi.

Evrensel’de yer alan habere göre, EMEP Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Levent Tüzel, HDP İstanbul Milletvekili olduğu 2012 yılında katıldığı Newroz etkinliği sebebiyle “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşüne muhalefet” iddiasından bugün Küçükçekmece 14. Asliye Ceza Mahkemesinde yargılandı. Mahkeme tarafından Tüzel’e 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Konuyla ilgili Emek Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada, “Bu karar siyaset yapma hakkının, düşünce ve ifade özgürlüğünün açık ihlali olup aynı zamanda AYM ve AİHM kararlarına da aykırıdır. Bu karara karşı yasal ve siyasal mücadelemiz devam edecektir” denildi.

‘KRİZİN FATURASINI ÖDEMEYECEĞİZ BİLDİRİSİ’ DAĞITAN 5 EMEP ÜYESİ GÖZALTINA ALINDI  

Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde “Krizin Faturasınız Ödemiyoruz, İş Ekmek, Özgürlük İstiyoruz” başlıklı Emeğe Sesleniş bültenini dağıtan Emek Partisi üye ve yöneticisi 5 kişi de polis tarafından gözaltına alınarak ifade vermek üzere Emniyete götürüldü.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.