Eleştirilerin odağındaki kurum: Hakkari Üniversitesi

Eleştirilerin odağındaki kurum: Hakkari Üniversitesi

6 yıl önce kurulan ve eğitim verecek kampusten yoksun olan Hakkari üniversitesinde son dönemde baş gösteren huzursuzluk artarken, eleştirinin odağındaki üniversite yönetimine söz verdik.

YÜKSEKOVA HABER

HAKKARİ - 2008 yılında kurulan; yaklaşık 2 bin 240 öğrencisi olan ve bünyesinde 5 fakülte, 4 yüksekokul ile 2 enstitü bulunan ancak bir kampus alanına sahip olamayan, bütün bunların yanında değişik sorunların yaşandığı Hakkari Üniversitesinde neler oluyor?

6 yıl önce bölgedeki bir çok üniversite ile birlikte kurulan ve hala bina kiralayarak eğitim vermeye çalışan Hakkari üniversitesi’nde  yapılan ‘Fuhuş’ operasyonunun ardından huzursuzluk git gide arttı. Birkaç ay içinde çok sayıda akademik ve idari personelin ayrılmak zorunda kaldığı ve yöneticiden normal personeline kadar herkesin sağda solda bilim yerine bir biri hakkında dedikodu ürettiği üniversite ile ilgili iddaları yetkilililere sorduk. 

Haber Müdürümüz Zeki Dara, son zamanlarda gündemde geniş yer bulan çeşitli iddialar ile ilgili Hakkari Üniversitesi Genel Sekreteri Senar Hatim ile konuştu. 

Yarın yayına girecek olan ve 2 ayrı bölümden oluşan röportajımızda, üniversitenin personel politikası ve yapımı  yılan hikayesine dönen Zeynelbey ile Yüksekova kampüslerinin durumları ile ilgili sorular sorduk.

Röportajın yarınki bölümünde, üniversitede mobing uygulamasından, personelin istifaya zorlanmasına, üniversitede usulsüzlük iddialarından yöneticilerin keyfi uygulamları olup olmadığına yönelik bir çok soruya cevap bulabilirsiniz?  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum