DTK'den Ankara açıklaması

DTK'den Ankara açıklaması

DTK, Ankara patlamasının hükümetin Kürt sorunu Rojava ve Ortadoğu politikalarından bağımsız düşünülemeyeceğini belirtti.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Ankara'da yaşanan patlamaya ilişkin yazılı açıklama yayınladı. Saldırının kınanarak, yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığının dilendiği açıklamada, saldırının hükümetin Kürt sorunu, Rojava ve Ortadoğu politikalarından bağımsız düşünülemeyeceğine vurgu yapıldı. 

Açıklamada şöyle denildi:

"Bu saldırıyı kınıyor, saldırıda yaşamını yitirenlere Allahtan rahmet, ailelerine ve halklarımıza başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Türkiye'nin ve halklarımızın barış, huzur ve istikrar içerisinde yaşamasını sağlayacak yegane yolun hükümetin bütün Türkiye'yi bir savaş ve şiddet sarmalına dönüştüren bu politikalardan bir an önce vazgeçmesi, halklarımızın gerçek manada kardeşliğini ve birliğini esas alan politikalara yönelmesi gerekmektedir. Cizre, Silopi, Sur şimdi de İdil'de gerçekleştirilen katliamlara, Rojava'ya yönelik yapılan saldırılara bir an önce son verilmeli, Kürt halkını düşman gören politikalar terk edilmeli, Ortadoğu'ya yönelik şiddet politikalarından bir an önce vazgeçilmelidir. Bu politika Türkiye'ye ve halklarımıza kazandıracak esas politikadır. Bu ve benzeri saldırıların zeminini kökten kurutacak olan da budur."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.