Dodan: Aslında konu işletme ile ilgiliydi

Dodan: Aslında konu işletme ile ilgiliydi

Batman'da polisin baskın yaparak şarkı söylemesini engellediği sanatçı Dodan, olayı bir videoyla anlattı.

Batman’da bir kafede sahneye çıkan ‘O Ses Türkiye’ yarışması birincisi Dodan, şarkı söylerken polis tarafından elinden mikrofon alınmasına dair haberler üzerine bir video ile olaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Dodan, sorunun işletmenin ruhsatından kaynaklı olsa da yapılanın doğru olmadığını söyledi.

Dodan, Batman’daki kafede yaşananlarla ilgili Diyarbakır Havaalanı’nda çektiği bir videoyu yayınladı. Videosunda konunun işletmenin ruhsat sorunuyla ilgili olduğunu ifade eden Dodan şunları söyledi: “Cuma günü verdiğimiz konser aslında Dodan üzerinden gelişen bir durum değil, tamamıyla işletme ile ilgili bir sıkıntı idi. İşletmenin ruhsatla ilgili probleminin olduğuna dair bir ihbar alındığını ve polislerin geldiğini gördük. Çok ani gelişen bir durumdu. Öncesinde olay halledilmişken ikinci sefer başka bir ekibin gönderilmesinin de olayın başka bir boyut olsa gerek diye düşünüyorum. İçeriye girmeleriyle beraber, o anda nasıl olduğunu bile görmedim. Bir anda gözüm kapalıyken elimdeki mikrofonun elimden alınıp müziğin kesildiğini söyleyebilirim. Bir bağırma ile, ‘Herkes dışarı çıksın, hesaplar ödensin, buranın böyle bir problemi var’ gibi bir durumla karşılaştık. İşletme sahibiyle olan halin, içeridekiler müdahil olmadan dışarıda halledilmesi söz konusu olması gerekirken tersi oldu. Şöyle bir eleştiri yapmak ve oradaki izleyiciler adına da konuşmak oluyor bu video. Üslup ve adapla ilgili bir problem vardı. Benim en temel eleştirdiğim nokta oydu. Hiç kimsenin bir dil üzerinden siyaset yapması doğru değil ve herhangi bir dil üzerinden de o siyaseti geliştirip başka bir boyuta taşıması hiç doğru değil. Çünkü dünyadaki bütün dillerin evrensel olduğunu unutmamak lazım. Bütün diller hepimize aittir, hepimizindir. Bizim görmemiz gereken temel şey burada. Bizim bu noktadaki bu eril hikayeyi de kendi zihnimizden atmamız gerekiyor.”

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.