Diyarbakır’da PTT Şubeleri dolup taştı: Faturaları ödemezsek elektriği kesecekler

Diyarbakır’da PTT Şubeleri dolup taştı: Faturaları ödemezsek elektriği kesecekler

Diyarbakır’da faturalarını ödemek için PTT şubeleri önüne kuyruğa giren yurttaşlar, faturalarını ödemedikleri taktirde elektriklerinin kesileceğini belirterek, “evden dışarı çıkmayın diyenler fatura ödemelerini ertelesin” istedi.

Türkiye’de koronavirüse karşı yurttaşların evlerinde kalması için çağrılar yapılırken, Diyarbakır’da elektrik ve su kesintileri yaşanmaması için PTT şubeleri önünde iki gündür kuyruğa giriyor. Fatura, vergi ve ceza ödemeleri ile havale işlemleri için Yenişehir ilçesindeki PTT Şubesi önünde biriken yurttaşlar, koronavirüs salgını sanki hiç yokmuş gibi birbirine yapışık şekilde uzun kuyruklar oluşturdu. Hiçbir önlemin alınmadığı kuyrukta bekleyen yurttaşlar, fatura ödemelerinin ertelenmesini istedi. 

‘FATURALARI ERTELEYİN’

PTT önünde bekleyen yurttaşlardan Fehmi İşlek (46), elektrik ve doğal gaz faturasını ödemek için geldiğini belirterek, faturaların ertelenmesine yönelik herhangi bir adımın atılmamasını eleştirdi. Bu nedenle faturalarını ödemek zorunda kaldıklarını dile getiren İşlek, “Mesaj gelmiş, banka hesapları üzerinden ödeyin diyor. Bizim ne banka hesabımız ne de internetimiz var. Onun için mecburen gelip faturalarımızı ödemek zorundayız. Kredi borcu olanların ödemesi erteleniyor, bu da aynı şekilde ertelenebilir. İnsanlar burada kuyrukta dolup taşmış. Hiç iç açıcı bir durum değil. Fatura ödemelerinin ertelenmesini istiyorum” diye belirtti. 

‘FATURALIMIZI ÖDEMEK ZORUNDAYIZ’

Oturduğu Bağlar ilçesinde bulunan 3 PTT şubesinin kapalı olması nedeniyle Ofis şubeye geldiğini ifade eden Zeynep Ekin adlı yurttaş ise “Buradaki görüntü tam bir sorumsuzluk. Onlar kendilerini koruma altına almış ama biz burada sıra bekliyoruz. Bu yoğunluğa bir çare bulmaları gerekiyor. Bazı mağdur aileler var, telefondan faturalarını yatıramıyorlar ya da banka kartları yok. Ne yapsın onlar? Gelip mecburen PTT’de yatırıyorlar. Fatura ödemeleri ya ileri bir tarihe alınsın ya da daha düzgün bir çalışma sistemi getirilsin. Görmüyor musunuz insanlar dip dibe sıra bekliyorlar. Şu an çok risk altındayız, dışarıyı çıkmamak için bizi uyarıyorlar ama faturalımızı ödemek için mecburen dışarı çıkmak zorunda kalıyoruz” diye konuştu. 

690x450nc-dyb-20-03-2020-ptt-salgin-magdur2.jpg

‘ÖDEMEYE MECBURUZ’

Su faturasını yatırmak için geldiğini belirten Nesih Çağlar (52) adlı yurttaş, salgın kontrol altına alınana dek elektrik ve su faturaların ertelenmesini istedi. Çağlar, “Ödeme yapmadığımızda otomatik olarak elektriğimizi kesiyorlar. Onun için bizde mecbur kalıp gelip ödemek zorunda kalıyoruz. Bu hastalık geçene kadar faturaların ertelenmesini istiyorum” dedi.

‘NE YAPALIM’

Yetkililerin salgın nedeniyle dışarı çıkmama uyarısını hatırlatan Recep Savaşçı (67) adlı yurttaş da “Dışarı çıkmayın diyorlar, faturalımızı ödemezsek her şeyi kesiyorlar. Bu durumda ne yapalım ?” diye sordu.

Etiketler : , , , , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.