Diyarbakır Newroz'unda Öcalan'ın mesajı okunacak

Diyarbakır Newroz'unda Öcalan'ın mesajı okunacak

PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın mesajı, yarın bir kez daha Newroz alanında okunacak. Mesaj yine İmralı Heyeti Sözcüsü Sırrı Süreyya Önder tarafından okuyacak.

2013 yılından beri PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın mesajlarının okunduğu alanda bu yıl da Öcalan'dan Newroz mesajlarından derlenen bir mesaj okunacak. Mesajı da yine o tarihten beri Newroz alanlarından Öcalan'ın mesajlarını okuyan İmralı Heyeti Sözcüsü Sırrı Süreyya Önder dillendirecek. Önder, özellikle 2013 tarihi Newroz mesajına ve deklarasyonuna dikkat çekerek, bu konuda verilen demokratik çözüm önerilerini ön plana çıkaracaklarını söyledi.

Nisan 2015 tarihinden beri Öcalan'ın tecride alınmasıyla Türkiye'nin barışı mumla arar hale geldiğini belirten ve bunun sürdürülemez olduğunu ifade eden Önder, Öcalan'ın sesine ve çözüm çağrılarına her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu söyledi. Önder, önceki yıllarda o alanı dolduran milyonları, tecrit altında tutulan Öcalan'ın mesajlarını bir kez daha kucaklamaya ve bu yolla savaşı başlatan hükümete karşı duruş sergilemeye çağırdı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum