Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçimden sonra hesabını vereceksiniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçimden sonra hesabını vereceksiniz

31 Mart'tan sonraki seçim sürecinde son haftaya kadar mitingler düzenlemeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Sultangazi'de açılış töreninde İstanbul seçimleriyle ilgili konuştu ve Ekrem İmamoğlu'na yüklendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un Sultangazi İlçesi’nde toplu açılış törenine katılarak, İstanbul seçimleriyle ilgili konuştu. Ekrem İmamoğlu’nu eleştiren Erdoğan, 23 Haziran Pazar günü yapılacak seçimde rakiplerinin kendilerine Mısır’da hayatını kaybeden devrik cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’yi hatırlattığını söyledi. Erdoğan özetle şunları söyledi:

”Toplam yatırım bedeli 1 milyar 188 milyon lirayı bulan 24 ayrı eser ve hizmetin İstanbulumuza Sultangazimize hayırlı olmasını diliyorum. Bunlardan biri de şu anda yanı başımızda bulunan 501 milyon lira yatırım bedeli olan Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’dir. Birileri konuşur biz yaparız. Farkımız bu. Çıkmış bir tanesi diyor ki ’24 yılda ne yaptınız?’ Sadece şu eser bu işin en güzel ifadesidir. 24 yıl önce şu andaki Sultangazi var mıydı? Bu Sultangazi ne haldeydi? Geldik Sultangazi’yi tüm alt yapısı ile okullarıyla hastanesiyle ulaşımıyla her şeyiyle tepeden tırnağa modern ilçe haline getirdik. Biz geldiğimizde burası ilçe değildi. Ne yaptınız diyenlere cevap.”

‘KORKAKLAR İÇİN DE YAŞASIN CEHENNEM’

“Öncelikle bugün burada bir konuyu da sizinle paylaşacağım o da şu esaretten şehadete yürüyen Mısır halkının seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi kardeşimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Ne yazık ki aynı tarihte içeri alındı, aynı tarihte 6 yıl sonra cezaevinde mahkeme salonunda şehadete yürüdü. Mısır halkına ve İslam dünyasına başsağlığı dileklerimi ifade ediyorum. Mursi’nin darbeyle indirilmesini hücrede eziyet çektirilmesini seyreden Batı dünyasını ve tüm insanlığı esefle kınıyorum. Bize Mursi’yi hatırlatanlarla şu anda yarışıyoruz. Pazar günü yapılacak seçimde bir tarafta bize Mursi’yi hatırlatanlar var, diğer tarafta adaletle bu yolda yürüyecek olanlar var. Zalimler için yaşasın cehennem. Ölüyor, onun şu anda ölümü vesilesiyle onun merhum halinden bile korkuyorlar. Niye korkuyorsunuz? Siz bu tür şehitlerin kendisinden korkarsınız. Korkaklar için de yaşasın cehennem. Bunu başaramayacaklar.”

‘İSTANBUL’U YALANCILARA TESLİM ETMEYİZ’

“15 Temmuz ile alakalı Binali kardeşimin rakibinin attığı tweet’ler var. Nerede FETO ile beraber… Bunlar da yalan çok, benim onlarla alakam yok diyorlar. Ordu’da Ordu Valimize ‘it’ diyor, ondan sonra ‘it demedim, basitleşme dedim’ diyor. Dürüst ol, siyasete dürüstlük yakışır. Başındaki adam gibi yalan değil. Al birini vur öbürüne. Biz İstanbulumuzu bu tür yalancılara teslim edemeyiz. Türkiye’yi ve Türk milletini, 15 Temmuz’a ve bunca yıldır yaşadığımız hadiselere rağmen hala tanıyamamış olanlara, demokrasinin, milli iradenin, sandığın gücünü bir kez daha göstereceğimize inanıyorum. Çok koşacağız, çok çalışacağız ve pazar akşamı inşallah zaferle müşerref olacağız. 31 Mart seçimlerinin Türkiye’deki galibi, İstanbul’daki galibi, hiç şüpheniz olmasın, Cumhur İttifakı’dır, AK Parti’dir.”

‘ÇALDILAR’ İFADESİ HUKUKİ DEĞİL SİYASİDİR

“Çaldılar denildi ya, beyefendi rahatsız olmuş. Binali Yıldırım kardeşimin rakibine söylüyorum. ‘Çaldılar’ ifadesi hukuki değildir ama siyasidir. Hukuki usulsüzlüktür ama usulsüzlüğün yanında bunun da bir siyasi ifadesi vardır o da yolsuzluktur. Burada hem yolsuzluk var hem hırsızlık var. Ben mazbatamı aldım diyor. Sen YSK’den almadın il seçim kurulundan aldın. Daha bu işleri bilmiyorsun. Ne oldu? YSK il seçim kurulunun verdiği mazbatayı iptal etti senden aldı. Bu ne demektir? YSK bu seçimin yenilenmesine karar verdi ve iptal etti. Biz YSK’ye çete demedik. Bay Kemal önce methiyeler düzerken daha sonra YSK’ye çete dedi. Bizim edebimizde böyle bir şey yok ama bunlarda maalesef var.”

‘SEÇİMDEN SONRA HESABINI SORACAĞIZ’

“Valimize ‘it’ dedi, seçimden sonra bunun hesabını vereceksin. Bunun yanıdakiler benim polislerime şerefsiz dedi. Biz ne valimize it dedirtiriz, ne de polisimize şerefsiz dedirtiriz. Utanmıyor mısın ya, bunların hesabını soracağız. Herkes yerini haddini bilecek. Bütün görsel medyada var yazılı medyada var. Dedin dedin. Seçimden sonra da bunun hesabını vereceksin, dur bakalım bitmedi iş. Bunların hesabını vereceksiniz. Utanmıyor musun? Yanına koruma olarak bu milletin polisini alıyorsun, ondan sonra benim polisime şerefsizler diyorsun. Herkes yerini de, haddini de bilecek.”

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.