Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP'nin İş Bankası hisselerini inşallah Hazine'ye devredeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP'nin İş Bankası hisselerini inşallah Hazine'ye devredeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri'de katıldığı toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, CHP'nin İş Bankası hisselerinin Hazine'ye devredilmesine yönelik çalışma başlattıklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’de katıldığı toplu açılış töreninde, CHP’nin İş Bankası hisselerinin Hazine’ye devri için MHP’nin desteği ile bir yasal düzenleme yapılabileceğini açıkladı. Erdoğan “CHP’nin İş Bankası hisselerini inşallah Hazine’ye devredeceğiz” dedi.

Kılıçdaroğlu’na “Kendisine açtığım davalarda parayı kendi cebinden mi ödedi yoksa CHP’nin kasasından mı ödedi?” sorusunu yöneltti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan noktalar şu şekilde:

BÖLÜCÜ ÖRGÜTÜN GÜDÜMÜNDEKİ PARTİYİ MECLİSE SOKMAK: İdlib’de elde ettiğimiz insani ve stratejik başarıdan dolayı tüm dünya bizi kutladı. Anamuhalefet bu konuda bir söz edebildi mi? Etmez. Son 17 yıldır ülkemizdeki anamuhalefet partisinin en büyük başarısı, ‘Her evden bir oy’ diyerek bölücü örgütün güdümündeki partiyi Meclise sokmak.

KAYYUM ATANAN YERLERDEKİ SİSTEMİN AYNISINI İŞLETECEĞİZ: Eğer teröre bulaşmış olanlardan kalkıp da belediye başkan adayı yapanlar çıkacak olursa bilsinler ki şu anda kayyum atanan yerlerdeki ilkemiz neyse, aynı ilkeyi Türk hukuk sisteminde işleteceğiz.”

AÇIKLAMAYA DAVET EDİYORUM: Merak ediyorum, hani Kılıçdaroğlu’na davalar açtım ya, kazandığım davalarda acaba ödenen paraları Kılıçdaroğlu kendi cebinden mi ödedi yoksa CHP’nin kasasından mı ödüyor? Bunu da merak ediyorum ve açıklamaya davet ediyorum.”

iNŞALLAH MECLİSTEN BUNU ÇIKARACAĞIZ: İnşallah Meclisten bunu çıkaracağız ve bu hissenin Türkiye Cumhuriyeti hazinesine devrini sağlayacağız” dedi ve şunları ekledi: “Bu süreç başladı, bir an önce Meclisimizden bu düzenleme geçecek ve ardından da hazinemize İş Bankası bunu ödeyecek.”

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.