Çetelerin anneye zulmü

Çetelerin anneye zulmü

İnsanlık düşmanı DAIŞ çetesinin korkunç vahşetini uzun yıllar yaşamak zorunda kalan Hesekêli kadın, sadece yüzünün açık olmasından dolayı çetelerin iki evladını gözlerinin önünde iki hafta boyunca kırbaçlandığını belirtti.

Şedadê’de DAIŞ çetelerine karşı çıkanlar hunharca katledilmiş ya da insanlık dışı uygulamalara maruz bırakılmış. Çetelerin korkunç uygulamaları tek tek ortaya çıkıyor. Bölge halkı çetelerden gördükleri gayri ahlaki uygulamaları ajansımıza anlattı.

Şedadê merkezinde oturan Siho El-Elî ailesi eşinin yalnızca kapı önünde yüzü açık beklediği için her iki oğlu Firas ve Newres’i çetelerin gözleri önünde kırbaçlandığını belirtti.

Çetelerin kırbaçladığı anne Cemîle El-Elî: “evimin önündeydim. Bizler Müslümanız ve kıyafetim de İslami kültüre uygundu. Yüzüm açıktı. Çeteler beni o şekilde gördüler. Çeteler sırf bana işkence etmek için Firas ve Newres’i kırbaçladı” dedi.

Anne Cemile çocuklarının gözlerinin önünde kırbaçlandıktan sonra daha sonra çetelerin onları bilmedikleri bir yere götürdüklerini, iki hafta sonra serbest bıraktıklarını kaydetti.

Faris ve Newres’in ailesi bölgelerini çetelerden kurtaran Demokratik Suriye Güçleri’nden (QSD) her hangi bir kötülük görmediklerini dile getirdi. QSD sayesinde bölge halkının baskı ve zulümden kurtulduklarını belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.