Çelik'ten müzakere söylemlerine ilişkin açıklama

Çelik'ten müzakere söylemlerine ilişkin açıklama

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, müzakere söylemlerine ilişkin açıklama yaptı. Çelik, "Müzakereden bahsedenlerin dili, terör örgütü dilidir" dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabı üzerinden müzakere söylemlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Müzakereden bahsedenlerin dili, terör örgütü dilidir” diyen Çelik, “Terör örgütlerine karşı verilecek tek cevap, gösterilecek tek duruş, ‘terörle tavizsiz mücadeledir” ifadelerini kullandı.

‘PROPAGANDA…’

Çelik şu açıklamalarda bulundu: “Terör örgütü adına faaliyet yürüten siyasi odaklar, çeşitli vesilelerle ‘müzakere süreci başlamalı’ diye bir propagandaya başlıyor. Terör örgütlerine karşı verilecek tek cevap, gösterilecek tek duruş, ‘terörle tavizsiz mücadele’ dir. Terörle kararlı ve tavizsiz mücadelemiz karşısında ‘müzakere’den bahsedenlerin dili, terör örgütü dilidir. Meşruiyeti yoktur. Bu dil milletimizin her bir ferdine karşı silah çekmiş terör örgütleriyle iç içe olanların dilidir. Ülkemizin güvenliği için teröre karşı kararlılıkla sürdürülen mücadelenin insanımız için ortaya çıkardığı pozitif iklimden rahatsız olan ve terör örgütü adına faaliyet yürüten siyasi odaklar, çeşitli vesilelerle ‘müzakere süreci başlamalı’ diye bir propagandaya başlıyor. Türkiye Cumhuriyeti, terör örgütlerine karşı dünyanın en meşru ve en haklı mücadelesini yürütmektedir.

“Milletimiz ve tüm insanlık adına terörle mücadele ediyoruz” diyoruz diyen Çelik şöyle devam etti: “Terör örgütlerine karşı verilecek tek cevap, gösterilecek tek duruş, ‘terörle tavizsiz mücadele’ dir. Terörle kararlı ve tavizsiz mücadelemiz karşısında ‘müzakere’den bahsedenlerin dili, terör örgütü dilidir. Meşruiyeti yoktur. Bu dil milletimizin her bir ferdine karşı silah çekmiş terör örgütleriyle iç içe olanların dilidir. Milletimize silah çeken terör örgütlerinin siyasi gölgesi olanların terör örgütü adına siyasi dil üretmeleri ve propaganda yapmaları, terörün milletimize ve insanlığa karşı işlediği suçların destekçisi olmalarından başka anlam taşımaz. Türkiye Cumhuriyeti’nin teröre karşı ‘tavizsiz terörle mücadele’ diliyle ve yöntemleriyle cevap vermesi hakkın ve hukukun gereğidir. Bu mücadele dünyanın en meşru mücadelesidir."

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.