Celal Adan: Bazı AK Parti yöneticileri Cumhur İttifakı’nı kavrayamadı

Celal Adan: Bazı AK Parti yöneticileri Cumhur İttifakı’nı kavrayamadı

MHP'li TBMM Başkanvekili Celal Adan, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in yerel seçimle ilgili açıklamasını eleştirdi.

MHP’li TBMM Başkanvekili Celal Adan, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in “AK Parti her yerde seçimlere girecektir. AK Parti’nin bir yerde seçime girmemesi söz konusu değil” açıklamasını değerlendirdi.

Adan, “Bazı AK Parti yöneticilerinin yaptıkları açıklamalarla Cumhur İttifakı’nı kavrayamadıklarını görüyoruz. Sadece Ömer Çelik’in değil, zaman zaman Numan Kurtulmuş’un da yaptığı açıklamalar var. Akıllarına geldiği gibi konuşmaları son derece yanlış” dedi.

‘HAPİSHANEDE İNSANLAR SIRT SIRTA YATIYOR’

TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, İstanbul’da, partisinin Sultangazi İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği “Ülkede ve ülküde birlik gecesi” programına katıldı. Programın ardından DHA’dan Emin Yeşil’e açıklamalarda bulunan Adan, af teklifini pazartesi günü TBMM’ye sunacaklarını söyledi.

Adan, “Sunulan teklif yasalaşırsa 160 bin kişi bu aftan yararlanacak. Belli sıkıntılar var. Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Ekonomik sıkıntılar var. Bunlardan dolayı mağdur olmuş vatandaşlarımızın bir an önce hürriyetlerine kavuşması doğru bir olaydır. Hapishanede insanlar sırt sırta yatmaktadırlar. Hapishanelerin kapasitesi tutuklu sayısını taşımamaktadır” dedi.

Zaman zaman idamın gündeme getirilerek tartışıldığını ifade eden Celal Adan, idam teklifinin TBMM’ye sunulması halinde destekleyeceklerini kaydetti.

‘BAZI AK PARTİLİLER CUMHUR İTTİFAKI’NI KAVRAYAMADI’

Celal Adan, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in “AK Parti her yerde seçimlere girecektir. Her ilçede aday çıkaracak şekilde partimiz çalışmalarını yürütüyor. AK Parti’nin bir yerde seçime girmemesi söz konusu değil” şeklindeki açıklamasını da değerlendirdi.

Adan, “Cumhur İttifakı’nın üzülerek söylüyorum bazı Adalet ve Kalkınma Partisi yöneticileri tarafından tam kavrandığı noktasında endişelerimiz var. Zaman zaman partilerini bağlamamakla birlikte yaptıkları açıklamalarla Cumhur İttifakı’nı kavrayamadıklarını görüyoruz. Bundan dolayı büyük üzüntü duyduğumuzu ifade etmek isterim” diye konuştu.

‘CUMHUR İTTİFAKI DEVAM ETMELİ’

“Cumhur İttifakı Türkiye’nin menfaati ile ilgili bir ittifaktır” diyen Adan, şöyle devam etti:

“Cumhur İttifakı Türkiye’nin birlik, beraberlik ittifakıdır, Türkiye’ye yapılacak olan saldırılara karşı kurulmuş bir ittifaktır. Cumhur İttifak’ı Türk devleti, Türk milleti için kurulmuş bir ittifaktır. Dolayısıyla bu ittifakı zaman zaman klasik siyaset tarifleriyle tarif edenlerin bu işi kavramadıkları ortaya çıkmıştır. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu meseleyi görüştüklerinde milletimizi rahatlatan bir kararın çıkacağından endişe etmiyorum. Çünkü Cumhur ittifakı devam etmelidir. Bu yerel seçimlere bizim bakış tarzımız, Cumhur İttifakı’nın zarar görmeyeceği bir süreç olarak tarif edilmekte. Bu da doğrudur. O bakımdan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin sözcülerinin meseleyi kavrayarak, analiz ederek, MHP’nin ne söylediğini kavrayarak açıklama yapmalarında fayda var. Sadece Ömer Çelik’in değil, zaman zaman Numan Kurtulmuş’un da yaptığı açıklamalar var. Akıllarına geldiği gibi konuşmaları son derece yanlış.”

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.