Çavuşoğlu: Kim yardım etti, ceset nerede?

Çavuşoğlu: Kim yardım etti, ceset nerede?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesine ilişkin ses kayıtlarını dinlediğini, Suudi adli tıp uzmanının yaptığından keyif aldığını söyledi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ‘Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin ses kayıtlarını dinlediğini’ söyledi. Çavuşoğlu öldürülme anında kaydedilen ses kayıtlarını dinlediğini vurgulayarak, “Adli tıp uzmanının nasıl talimat verdiği duyuluyor. Vücudu parçalarken müzik dinlemeliymiş. Bunu keyifle yaptığı anlaşılıyor. O insanları parçalamayı seviyor. Bu iğrenç.” diye konuştu.

KAŞIKÇI’NIN CESEDİ ORTADA YOK!

Gazeteci Kaşıkçı, evlilik işlemleri için 2 Ekim’de Levent’teki başkonsolosluk binasına girmiş, bir daha kendisinden haber alınamamıştı. Suudi Arabistan yönetimi, 20 Ekim’de Kaşıkçı’nın başkonsolosluk binasında ‘arbede sonucu’ öldüğünü iddia etmişti. Suudi yetkililerin talimatıyla öldürüldüğü üzerine durulan Kaşıkçı’nın cesedine de ulaşılamamıştı.

Alman Süddeutsche Zeitung gazetesine konuşan Bakan şöyle devam etti;

KİM YARDIM ETTİ, CESET NEREDE? Trump’ın neden böyle dediğini bilemiyorum. Amerikalıların bizim bilmediğimiz başka delilleri olup olmadığını da bilmiyorum. Bir ‘belki’ bizim için yeterli değil, emin olmalıyız. Daha çok sorular mevcut. Yerelde kimler yardım etti, ceset nerede? Suudi yetkililer bizden bilgi istiyorlar ancak bize bilgi vermiyorlar. Yerel işbirlikçilerin robot resimlerini göndermek istediler. Neden robot resim? Suudiler isimleri biliyorlar zaten.

VÜCUDU PARÇALARKEN MÜZİK DİNLEMELİYMİŞ… BU İĞRENÇ: Gizli servisler kaynaklarını açıklamıyorlar. Ancak ben bunları dinledim. Kaşıkçı 7 dakika içinde öldürülüyor. Bu kasıtlı bir cinayettir. Geri dönmeye ikna edemedikleri için öldürme kararını vermediler. Adli tıp uzmanının nasıl talimat verdiği duyuluyor. Vücudu parçalarken müzik dinlemeliymiş. Bunu keyifle yaptığı anlaşılıyor. O insanları parçalamayı seviyor. Bu iğrenç..

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.