Başkan, İftarda Yemek Dağıttı

Başkan, İftarda Yemek Dağıttı

Erciş İlçesi Belediye Eş Başkanı BDP'li Diba Keskin, kurulan iftar çadırında kendi elleriyle vatandaşlara yemek dağıttı.

VAN - Her yıl belediye tarafından kurulan iftar çadırında Ramazan'ın ilk günü Belediye Eş Başkanları Diba Keskin ve Abdurrahman Çağan, yurttaşlarla birlikte oruçlarını açtı.

Kaplara yemek doldurup gelenlere tek tek dağıtan Belediye Eş Başkanı Diba Keskin, her gün 4 bin kişiye sıcak yemek verileceğini söyledi. Zenginle fakirin, en yüksek kademedeki insanla en düşük kademedeki insanın eşit olduğunu belirten Başkan Keskin, "Ramazan insanların rengi, dini, dili ırkı ne olursa olsun İslam inancına bağlı olan herkesin eşit olduğu günlerdir. Herkesin aynı duyguyu yaşadığı, yoksulluğun, açlığın ne demek olduğunun anlaşıldığı günlerdir. Erciş Belediyesi olarak bir ay boyunca halkımızla beraber orucumuzu açacağız. Burada 15 günde bir halk toplantısı yapacağız. İslam sadece namaz kılmak, oruç tutmak değildir. İslam kardeşliktir, adalettir. İslam huzur ve barıştır" dedi.

Başkan, İftarda Yemek Dağıttı

Başkan, İftarda Yemek Dağıttı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum