Bakan Selçuk'tan Ogün Sanlısoy'a: Sorunları birlikte aşacağız!

Bakan Selçuk'tan Ogün Sanlısoy'a: Sorunları birlikte aşacağız!

Ogün Sanlısoy, otizmli oğlunun eğitimiyle ilgili attığı tweet’te artık evde eğitim vermek istediklerini söyledi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu tweet’e “Sorunları birlikte aşacağız, en kısa zamanda buluşalım” diye karşılık verdi.

Türkiye’nin köklü heavy metal gruplarından Pentagram’ın solisti Ogün Sanlısoy, geçtiğimiz günlerde otizmli çocuğu Ozan Barış’ı zorunlu eğitim sisteminden alıp evde kendileri eğitim vermek istediklerini belirten bir tweet attı.

Sanlısoy, yaptığı paylaşıma Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u da etiketledi. Ünlü müzisyen, tweet’inde yaşadıklarını şöyle anlattı; “Oğlumuz Ozan Barış, okulda iyi bir eğitim alsın diye yıllardır yaptığımız mücadeleden vazgeçiyoruz. Otizmli çocukların eğitim sorunları, çocukların ve ailelerin durumu inanın bildiğinizin çok ötesinde. Çocuğumuzun zorunlu eğitim sisteminden muaf tutulması isteğimizi, bilgilerinize sunuyorum. Bundan sonra gerekli eğitimi, evde kendimiz vermek için var gücümüzle çalışacağız. Uygun bir vaktinizde, Ozan ile yaptığımız bu şarkıyı, gözlerinizi kapatıp dinlemenizi de ayrıca rica ediyorum. Sevgi ve saygılarımızla… ”

Bu paylaşımın ardından Sanlısoy’un yazdıklarına kayıtsız kalamayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sanlısoy’a bir tweet’le karşılık verdi:

Karşılıklı yazışma sonrası Sanlısoy da “Sayın Bakanım, ilginize teşekkür ederiz. Ne zaman isterseniz Ozan Barış ve aynı durumda olan özel çocuklarımız için görüşmeye, konuşmaya hazırız. Selamınız iletildi” ifadesini kullandı.

‘FARKLI DÜŞÜNÜP FARKLI BAKIYORLAR’

Sabah’tan Hakan Uç’un haberine göre, Ziya Selçuk’un Twitter’dan dönüş yapmasının kendisini çok umutlandırdığını belirten Ogün Sanlısoy, şöyle konuştu; “Konu oğlumuz değil. Ozan burada bir vitrin oldu, 4 milyon aile, 500 bin çocuğun bu eğitim sistemindeki sıkıntısını dile getirdi. 10 yıldır sıkıntı yaşıyoruz ve sonuç alamıyoruz. O yüzden oğlumu okuldan alıp evde eğitim vermek istediğimi Twitter’da Sayın Selçuk’a anlatmak istedim. Sağ olsun hassasiyet gösterip hemen cevap verdi. Kendisine bu pozitif yaklaşımından ötürü teşekkür ederim. Bu çocuklar özel çocuklar, farklı düşünüp farklı bakarlar. Silikon Vadisi’nde yeni yazılımlar oluşturabilecek, bizlerin de çalacağı yeni enstüramanları yaratabilecek çocuklar. Onlar bizim geleceğimiz… Yurt dışında özel eğitimler görüyorlar. Bu sorunu bizim gibi yaşayan milyonlarca aile ve çocuk var. Gerekenleri toplum ve eğitmenlerle hep birlikte yapmalıyız”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.