1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Bahçeli: Yaptırımlar bize vız gelecektir
Bahçeli: Yaptırımlar bize vız gelecektir

Bahçeli: Yaptırımlar bize vız gelecektir

MHP lideri Devlet Bahçeli, ABD'nin Türkiye'yi F-35 programından çıkarmasını eleştirdi: Yaptırımlar bize vız gelecektir. ABD’nin F-35 projesinden Türkiye’yi çıkarma hatası Allah’ın izniyle yeni bir başlangıca da vesile olabilecektir.

A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’nin Rus yapımı S-400 hava savunma sistemlerini alma kararı nedeniyle karşı karşıya bulunduğu Amerikan yaptırımları için “Bize vız gelecektir” dedi. Bahçeli, Türkiye’nin F-35 projesinden çıkarılmasının ‘yeni başlangıçlara vesile olabileceğini’ söyledi.

Karaman’da konuşan Bahçeli, “Yaptırımlar bize vız gelecektir. ABD’nin F-35 projesinden Türkiye’yi çıkarma hatası Allah’ın izniyle yeni bir başlangıca da vesile olabilecektir. Türkiye’nin ortağı olduğu bu projeden dışlanması kimsenin yanına kalmayacaktır” dedi. MHP lideri, “Bildiğiniz gibi, kötü komşu adamı ev sahibi yapar.Kötü müttefik de inşallah Türk’ün imzası ve damgası bulunan gelişmiş savaş uçaklarının yapılmasına da günü geldiğinde neden ve gerekçe olacaktır” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine yönelik eleştirilere de yine karşı çıkarak, Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi macera değil, mecburiyettir” dedi. “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, milli bekamıza yönelik saldırıların engellenebilmesi için inşa ve ihya edilmiştir” diyen Bahçeli, “Bu sayede tıkanan, tekleyen, yozlaşan eski yönetim sistemi yenisiyle değiştirilmiştir. 15 Temmuz’da fiilen ömrünü dolduran parlamenter sistemin zaaf ve zayıflıkları reformcu bir mücadeleyle aşılmıştır” ifadelerini kullandı. Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi macera değil, mecburiyettir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine koro halinde karşı çıkıyorlar. Maksat arızalıdır, ahlaken çarpıktır. 15 Temmuz FETÖ darbe ve istila girişimi içinde ve etrafında olanlar yeni hükümet sisteminden rahatsızdır” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.