1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Bahçeli: Sokakta yer yok, askıda ekmek var
Bahçeli: Sokakta yer yok, askıda ekmek var

Bahçeli: Sokakta yer yok, askıda ekmek var

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den muhalefete 'sokak' mesajı: Askıda ekmek var, sokakta yeriniz yok...

A+A-

MHP lideri Devlet Bahçeli, ABD'nin Türkiye misyonu tarafından vatandaşlarına yapılan terör saldırısı uyarısını hatırlatarak Hatay'da dün yaşanan saldırı hakkında bu ülkeye tepki gösterdi.

Muhalefete 'ekmeksizler' diyen Bahçeli konuşması sırasında 'pasta' diyemeyince bir süre bekledi, daha sonra, 'dilimiz alışmamış' diyerek devam etti.

Bahçeli'nin açıklamalarından başlıklar şöyle:

YENİ SİSTEM PRANGALARI KIRDI: Cumhuriyet'in 100'üncü yıldönümüne 3 yıl kala, Türkiye'nin yükseliş çabası her türlü engellemeye rağmen devam etmektedir. Özellikle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin vasfıyla Türkiye Cumhuriyeti prangalarını kırmıştır. Cumhur ile Cumhuriyet ayrılmamak üzere kucaklaşmıştır. Devlete hakim olan güç ve yetki kargaşası sonlanmıştır. Başkasının ağzına bakan değil, boyun eğdiren, sivrilmiş bir kuvvet serpilmiştir. Bu reform Türkiye'nin önünü açmıştır. Türk milletinin karakterine en uygun idare şekli olan Cumhuriyet, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle daha da güçlenmiştir. Türkiye Cumhuriyeti'nin daha muzaffer, muasır olmasının önünde hiçbir pürüz kalmamıştır.

CHP, İYİ PARTİ, HDP'YE TEPKİ: Güçlendirilmiş Parlamenter sistem amaçlayanların ne istedikleri ortadadır. Abuk sabuk eleştiri getirenlerin iddiaları çürüktür. Dönüş emeli taşıyanlar önce kendilerine çeki düzen vermelidir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, kriz damarını kesip atmıştır. Kriz severlerin, kavgadan beslenenlerin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem arayışları normaldir. Zillete düşenlerin birbirlerini yemeleri bir siyaset değil, kaotik ve hazin bir çarpıklığın özetidir. Milletimizin istediği refah, huzur, sükunet, birlik ve beraberliktir. Ne CHP, ne HDP, ne de İYİ Parti aziz Türk milletine bir gelecek vaat edemeyecektir. Bunların ahı gitmiş, vahı kalmıştır.

ZIVANADAN ÇIKAN BUNLAR DEĞİL Mİ? Cumhur İttifakı 7 düvele direnmektedir. Zillet siyaseti ise vurgun yemiş, bu masalın sonuna karmaşık ihtilaflarla gelmiştir. Ha TKP, ha HDP, ha CHP... Bunlar arasında ne fark vardır? Türkiye'yi sokakta teslim almayı hedefleyen, terörist Demirtaş'ı aynı üslupla öven bunlar değil midir? Birlikte anayasa yazmaya hazırlanan bunlar değil midir? HDP'yi MHP'ye tercih edecek kadar zıvanadan çıkan bunlar değil midir?

HELE BİR SOKAĞA ÇIKSINLAR: Siyaseti sokağa havale edenlerin sonu meçhuldür. Biden'ın iktidarı devirme açıklaması son derece uyanık olmamızı gerektirmektedir. Bazı alçak kalem sahipleri ve yorumcuları ateşle oynamaktadır. Sözde Kürt meselesi şeffaf bir şekilde çözülmeliymiş. Hele bir çıksınlar da sokağa görsünler dünyanın kaç bucak olacağını. Türkiye Cumhuriyeti sokakta bulunmadı, sokakta bırakılmayacak, sokak serserilerine teslim edilmeyecektir.

ASKIDA EKMEK: Biz ekmek dedikçe, ekmeksizler saldırıyor. Meğer ekmeğe düşman kesilmişler. Zilletin yüksek voltajına çarpılanlara sesleniyorum; ne de olsa ekmek derdiniz yok, işleriniz tıkırınızda. Salgın döneminde bütün ekonomiler sallanırken, haksız şekilde Türkiye'yi kötü göstermeye girişecek kadar millet muhalifisiniz. Askıda ekmek vardır ama sokakta adım atacak yeriniz yoktur. Ekmeğe de vatana da sahip çıkacağız. Vatandaşlarımızın çorbası kaynayacaktır. Aç ve açıkta kim varsa bizim meselemizdir. Aşımız paylaşacağız, ekmeğimizi bölüşeceğiz.

MACRON SİYASİ ŞİZOFREN: Bazı zihniyeti çöküş patikasındadır. Küresel hoşgörü, adalet kurumuştur. Berlin'deki camiye yapılan polis operasyonu inançlarımıza yönelik suikast girişimidir. Türk ve İslam değerlerine Haçlı seferi başlatan bu ilkel zihniyet nefret suçu işlemektedir. Fransa'da sergilenen ambargolar derinden yaralamaktadır. İslam'ı yeniden yapılandıracaklarını söyleyen Fransa Cumhurbaşkanı taşeronluğa soyunmuştur. Akli melekelerini kaybetmiş, mesele yapacak başka işi yok mudur? Bu siyasi şizofren hangi hakla İslam'ı yapılandırmaktan bahsetmiştir. Bütün insanlığın kurtuluşu İslam'dan geçer. Dinin sahibi Allah'tır, Macron'un sahibi kimdir? Batı ülkelerinde artan İslam karşıtlığı alarm vermektedir. İnanç hakkı insan hakkıdır. Bizim hiç kimsenin kilisesinde, havrasında, sinagogunda gözümüz yoktur. Camilere saldırılara tahammülümüz yoktur. Türk milleti inançlara saygılıdır, aynı saygıyı kendisine beklemesi hakkıdır. Dinler arası kutuplaşma beşerîyeyse felaket getirecektir. İnanıyorum ki Macron'un düşeceği günler yakındır.

ATEŞKESE ERMENİSTAN RİAYET ETMİYOR: Azerbaycan, Dağlık Karabağ'da kahramanca mesafe almaktadır. İlan edilen ateşkeslere riayet etmeyen Ermenistan'dır. Sivilleri katleden aynı ülkedir. Azerbaycan'a mesaj verenlerin arkada Ermenistan'a vurun demesi zulümdür. Ateşkes aldatmadır, oyalamadır. Vatan toprakları sonuna kadar mücadele ile alınacaktır. Türk milleti görüş menziili içne giren işgalcileri devirmeye muktedirdir. ABD'nin Dağlık Karabağ üzerinde yaptırım tehdidi beyhudedir. S-400'den ürken ABD'nin türkiye'yi kınaması bizim için yok hükmündedir. Türkiye'yi nasıl görüyorlar, bu nasıl bir küstahlıktır? ABD dost mu düşman mı buna karar vermeli. Böylesi sanal müttefiklik nereye kadar sürecektir?

ABD'YE KUŞKUMUZ YOĞUNLAŞTI: Hatay'ın İskenderun ilçesinde dün akşam meydana gelen menfur olay olukça düşündürücüdür. Anlaşılmaktadır ki kokuşmuş bedenine bomba saran hain kendini patlatmıştır. ABD Büyükelçiliği'nin vatandaşlarına yönelik güvenlik uyarısından sonra bu terör olayının çıkması kuşkularımızı yoğunlaştırmıştır. ABD Büyükelçiliği sahip olduğu bilgileri Türkiye ile paylaşmadıysa büyük bir skandala imza atmıştır. Nezaketsiz ve art niyetli durum söz konusudur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.