Bafralılar'dan Ahmet Çakar'a tepki

Bafralılar'dan Ahmet Çakar'a tepki

Beyaz TV'de yayınlanan 'Beyaz Futbol' adlı programın futbol yorumcularından Ahmet Çakar'ın Bafralılara ilişkin ifadesi, tartışmalara yol açtı. Bafralılar Derneği 'özür bekliyoruz' açıklaması yaptı.

Beyaz Futbol adlı programda Ahmet Çakar’ın sözleri tartışma yarattı.

Çakar’a Bafra Dernekler Federasyonu (BADEF) tepki gösterdi. 

Çakar’ın “Benim de Bafralı bir arkadaşım var. O da böyle çok Bafralı raconları kesiyordu. Sonra ona Bafralı raconunu kestik” ifadesine Bafra Dernekler Federasyonu (BADEF) tepki gösterdi.

BADEF, kanala bir ihtar çekerken, “Binlerce yıllık tarihi ile Karadeniz’in eşsiz kültürünü temsil eden Bafra’nın bir futbol programında hak etmediği şekilde isminin geçmesi, Bafralı olmak ile övünç duyan, yüz binlerce hemşerimizde derin bir üzüntüye sebep olmuştur” diye ifade edildi.

İhtarnamede, “Hitit Medeniyeti’nden, Bizans İmparatorluğu’na, Selçuklu Devleti’nden, Osmanlı İmparatorluğu’na ve büyük bir onurla Türkiye Cumhuriyeti’ne ulaşmayı başaran ‘Bafra Kültürü’, Ahmet Çakar’ın futbol yorumuna feda edilemeyecek kadar büyük bir uygarlığın mirasını taşımaktadır” denirken, “Şehrimizde ve hemşerilerimizde infiale yol açan bu talihsiz beyanın, yine aynı programda hemşerilerimizden ‘Özür dilenerek’ telafi edilmesini bekliyoruz” diye belirtildi.

BOŞNAKLAR DA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ!

Aynı programda daha önce de Rasim Ozan Kütahyalı’nın sözleri uzun süre Türkiye gündeminde kalmıştı. ‘Kusturmalı Boşnak saksosu’ ifadesi nedeniyle Kütahyalı’ya yönelik protestolar yapılmıştı. Yorumcunun daha sonra hem Beyaz TV’den hem de Sabah gazetesiyle yolları ayrılmıştı. (Kaynak: Sputnik)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.