1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ayhan Bilgen: Kars'ı birlikte yöneteceğiz
Ayhan Bilgen: Kars'ı birlikte yöneteceğiz

Ayhan Bilgen: Kars'ı birlikte yöneteceğiz

Kars Belediyesi'nin kazanan HDP'nin eş belediye başkanı Ayhan Bilgen, "Bugün bu şehirde bir seferberliğe ihtiyaç var. El ele vermeye, hep birlikte şehri içinde bulunduğu durumdan çıkartmaya ihtiyaç var" dedi.

A+A-

Kars Belediyesini kazanan Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) eş başkanları Şevin Alaca ve Ayhan Bilgen değerlendirmede bulundu.

İlk konuşmayı yapan eş başkan Şevin Alaca, belediye yönetime tüm Kars halkını katarak çalışacaklarını belirterek, "Sandık kurulu üyelerimiz oylara sahip çıkarak halkımızın sandıklara yansıyan iradesini çıkarmayı başardılar. Emeği geçen herkese, tüm Kars halkına, Kars’ın tüm renklerine teşekkür ediyoruz. Bu zafer hepimizin birlikte kazandık, birlikte yöneteceğiz” dedi.

'BİZ ASLA AYRIMCILIK YAPMAYACAĞIZ'

Kars halkına çağrıda bulunan eş başkan Ayhan Bilgen ise, Kars’ın çözülmesi gereken acil sorunlarının olduğunu ifade ederek, şehri halkla birlikte yöneteceklerini vurguladı.

Bilgen, “Seçim yarışını dün akşam itibariyle bitirdik. Bundan sonra hizmet yarışı var. Dolayısıyla hiçbir parti fanatizmine, küçük hesaplar içerisine girmeden Kars için yapılması gereken ne varsa halkın taleplerini ve beklentilerini karşılama sorumluluğumuz var. Kim küçük hesaplarla hareket ederse o taktirde de bir sonraki seçimde halka bunun hesabını vermek zorunda kalacak. Biz diğer partileri dışlayan bir yaklaşımın içine girersek biz bunların hesabını veririz. Sonuçta bu halk hizmet istiyor, hizmet bekliyor. Biz asla partizan bir ayrımcılık içine girmeyeceğiz diğer partilerden de aynı anlayışı aynı olgunluğu bekliyoruz” dedi.

'KARS HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUZ'

Bilgen’in açıklamalarına şöyle devam etti: "Bu başarıyı bize sunan Kars halkına teşekkür ediyoruz. Seçime katılan tüm partilere, adaylarına, meclis üyesi seçilen ve seçilmeyen herkese tebriklerimizi iletiyoruz. Seçim kampanyasının başından beri bu şehrin sadece bir aday tarafından ya da parti tarafından değil, halk tarafından yönetilmesi gerektiğini belirttik. Bugün de bu şehirde bir seferberliğe ihtiyaç var. El ele vermeye hep birlikte şehri içerinde bulunduğu durumdan çıkartmaya ihtiyaç var. Dolayısıyla seçim sonuçlarına göre, seçilen 3 kontenjan meclis üyemiz, 8 belediye meclis üyemiz, 2 il genel meclis üyemiz ve diğer partilerden seçilen meclis üyeleriyle birlikte şehrin çıkarı için birlikte çalışacağız. Seçim kampanyası boyunca siyasetçilerin ve yöneticilerin denetlenmesi gerektiğini, hesap vermesi, şeffaf, katılımcı davranması gerektiğini söylemiştik. Bugün de aynı noktadayız. Karslılar nasıl bu yönetim modelini tercih ettiyse, bu çalışma biçimini desteklediyse bundan sonra da gereğini yapacaktır."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.