AvEG-Kon: Göçmenlerin oyu Demirtaş'a

AvEG-Kon: Göçmenlerin oyu Demirtaş'a

AvEG-Kon, Türkiye'deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde HDP adayı Selahattin Demirtaş'a oy vermeleri için göçmenlere çağrıda bulundu.

Avrupa'da göçmenler arasında faaliyet yürüten Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu (AvEG-Kon), Türkiye'deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin yazılı bir açıklama yayınladı.

AvEG-Kon, "Adalet, eşitlik, özgürlük ve barış için HDP’yi destekleyelim" başlığıyla yayınladığı açıklamada, "Cumhurbaşkanlığı seçimi, işçi, emekçi ve ezilen, yok sayılan milyonlarla, baskıcı, inkârcı, tekçi devlet zihniyeti arasında yürütülecek olan bir mücadele olarak tarihe geçecektir" dedi.

Cumhurbaşkanı seçimlerinin iki çizgi arasında geçeceğini ifade eden AvEG-Kon, "Bu çizgilerden birini AKP ve CHP-MHP gibi baskı ve zulüm düzeninin temsilcileri, diğerini ise, HDP gibi özgürlüğü, demokrasiyi, emeği, halkların eşitliğini ve kardeşliğini temsil eden çizgidir" diye belirtti.

Düzen partilerinin halklara daha fazla açlık, yoksulluk, işsizlik ve zorbalık sunduğunu belirten AvEG-Kon, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılarak, oylarımızı işçilerin, emekçilerin, kadınların, Alevilerin, Kürtlerin ve bütün ötekileştirilenlerin yanında olan, saflarında yer alan Halkların Demokrasi Partisi (HDP) adayı Sayın Selahattin Demirtaş'a verelim" dedi.

"Umudu, kardeşliği, barışı, özgürlüğü büyütmenin ve halkların birleşik gücünü göstermenin fırsatını değerlendirmek bizim ellerimizdedir" diyen AvEG-Kon, "Oylarımızı verirken barışı, kardeşliği ve özgürlüğü tercih edelim. Dersim'in, Sivas'ın, Lice'nin, Roboskî'nin, Gezi'nin, Soma'nın hesabını sormak için oylarımızı HDP adayına verelim" diye belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.