Antalya Barosu'ndan Tahir Elçi açıklaması

Antalya Barosu'ndan Tahir Elçi açıklaması

Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan, Tahir Elçi afişinin kaldırılmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Antalya Barosu, Diyarbakır Barosu’nun eski Başkanı Tahir Elçi’nin fotoğrafı ve eşin ona yazdığı şiirin bulunduğu afişi panolarından indirmesiyle ilgili açıklama yaptı. Baro başkanı Polat Balkan, Elçi afişinin haber verilmeden asıldığını söyleyerek, “Her biri çok kolay ulaşılabilir olan yönetim kurulu üyelerimizden hiçbirine haber bile verilmeden afişler asılmıştır” diye konuştu.

‘ÖNCEKİ YILLARDA ASTIK…’

Balkan, konuyla ilgili olarak Twitter hesabı üzerinden şu açıklamalarda bulundu:

“3 yıl önce katledilen ve faillerinin derhal bulunmasını istediğimiz Baro Başkanımız Tahir Elçi ile ilgili, daha kısa bir süre önce, Baro Başkanımızca, Diyarbakır’da, Tahir Elçi’nin “alındığı yerde”, diğer katılımcılarla birlikte basın açıklaması yapılmışken katledilişinin 3. yıl dönümünde, öğleden sonra yapılan yönetim kurulu toplantısı devam ederken, alelacele verilen bir dilekçeyle yönetim kurulunuz bir karar almaya zorlanmıştır. Üstelik her biri çok kolay ulaşılabilir olan yönetim kurulu üyelerimizden hiçbirine haber bile verilmeden afişler asılmıştır. Bu tutum bir dayatmadır ve kabul edilemez.”

Önceki yıllarda Elçi’nin afişlerinin asıldığını belirten Balkan son olarak şöyle devam etti: “Çok iyi bilinmektedir ki, daha önceki yıllarda Tahir Başkanımızla ilgili afişler, doğru usuller işletildiği için Baromuza ait alanlarda asılmıştır. Bütün bunlar ortadayken, ne yazık ki, haksız ve manipülatif görüş ve yorumlarla, basın ve sosyal medya üzerinden, Antalya Barosu Başkanlığına yönelik yıpratma çabalarından bir sonuç alınamayacağını basının ve kamuoyunun bilgilerine sunarız.” 

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.