Ali Şen: Erdoğan'ın insani yönü müthiş

Ali Şen: Erdoğan'ın insani yönü müthiş

Fenerbahçe’nin eski başkanı Ali Şen Sabah gazetesine röportaj verdi. Ali Şen röportajda, “Erdoğan’ın açıklamaları çok doğru, müthiş bir konuşma yaptı, Erdoğan büyük bir lider, İnsani yönü de müthiş” açıklaması yaptı.

Eski Fenerbahçe Başkanı Ali Şen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük bir lider olduğu görüşünü dile getirirken, “Erdoğan’ın insani yanı da müthiş. Eşimi, torunumu kaybettiğimde o kadar meşguliyeti arasında yarım saat boyunca benimle konuştu” dedi. Şen, Erdoğan’ın AB için referandum açıklamasının da çok doğru olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “AB için 81 milyona gideriz” açıklamasının çok doğru olduğunu söyleyen Ali Şen, “Başkanlık sistemini de halkımız oyladı, bunu da oylarız. AB’nin standart dışı muamelesine isyan ediyorum, bizi kullanmak istiyorlar. Referandum sonucu ‘hayır’ çıkarsa AB ekonomik krize girer çünkü yıllardır ihracat yaptığı ülkeyi kaybeder, işşizlik artar” diye konuştu.

Sabah gazetesinden Tuba Kalçık’ın yaptığı röportajdan öne çıkanlar şöyle:

FB’nin eksiği ne şu anda?

Mali sorunları, eski yönetimle yeni yönetim el ele verip takımımıza yakışır şekilde ve büyük bir olgunlukla halletmeli. Takımın zarar görmemesi gerekiyor bu süreçte. Hepimiz Fenerbahçe için varız. Fenerbahçe çok büyük bir kulüp. Herkes bunun farkında olarak davranmalı. Bugün futbolcularımız Fenerbahçe’nin ne kadar önemli bir takım olduğunu bilmiyor, ne kadar şanslı olduklarının farkında bile değiller. Mesela sportif direktör Comolli, Fenerbahçe’nin ne kadar önemli bir takım olduğunu bilmiyor. Kulüp yönetiminde direktör tamamlayıcı ve sürükleyici bir role sahiptir. Bu rolü, bizim muhteşem taraftarımız üstlendi bugün. Dünyada böyle özel bir taraftar yok; kimse kusura bakmasın.

ERDOĞAN İNSANİ YÖNÜ DE MÜTHİŞ OLAN BÜYÜK BİR LİDER

Sizce AB konusunda referanduma gitsek ne sonuç çıkar?

Bence Türk halkı referandumda ‘Hayır’ der. Bugün AB bizi istemiyor, peki biz istiyor muyuz acaba? Geçmişte Avrupa Birliği’ne girmeyi çok isteyen biriydim ama bize son beş-altı yıldır standart dışı muamelesine isyan ediyorum artık. Bizi kullanmak istiyorlar. Bugün AB referandumu yapsak ve ‘Hayır’ çıkarsa bu sonuç AB’yi ekonomik krize sokar. AB, bize yıllardır ihracat yapıyor. Sonuç ‘Hayır’ çıkarsa bizim gibi ihracat yaptığı bir ülkeyi kaybeder AB. Bu da kendi ekonomilerini çok olumsuz etkiler, işsizlikler artar. Biz onlardan aldığımız ürünleri dünyanın başka yerinden de alırız.
Biz değil, AB zararlı çıkar. Başkan Erdoğan’ın TRT World Forum’daki AB’ye yönelik konuşmasını dinledim.

Dünyadaki diğer liderlerin yapamayacağı kadar cesur bir konuşma yaptı. Her şeyden önce Erdoğan, dünyadaki tüm siyasi gelişmelere hakim bir lider olarak müthiş bir konuşma yaptı. Başkan Erdoğan’ın konuşmaları Arap dünyasındaki insanlar tarafından büyük bir hayranlıkla izleniyor. Arap dünyasındaki insanların Erdoğan sevgisini kendi gözlerimle de gördüm.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.