Ali Koç'un cezası kaldırıldı

Ali Koç'un cezası kaldırıldı

Fatih Terim hakkında yaptığı açıklamadan dolayı ceza alan Ali Koç'un cezası kaldırıldı. Cezada istenilen 30 günlük hak mahrumiyeti ve 20 bin liralık para cezası da kaldırıldı.

Tahkim Kurulu ve Disiplin Kurulu kararlarına yapılan itirazları inceledi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un 30 günlük hak mahrumiyeti ve 20 bin liralık para cezasını kaldırdığını açıkladı.

Ali Koç, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim hakkındaki “Bir insanın sicili nasıl bu kadar bozuk olabilir? Hem futbol hayatında, hem de antrenörlük hayatında nasıl bu kadar çok ceza alabiliyor?” açıklaması nedeniyle ceza almıştı.

Tahkim Kurulu, açıklamada şunları söyledi:

“Fenerbahçe Futbol A.Ş.’nin, Başkanı Ali Yıldırım Koç ile ilgili PFDK’nın 17.09.2019 tarihli E.2019-2020/115 K.2019-2020/134 sayılı kararına itirazı incelendi. Duruşma için tayin edilen, 27.09.2019 Cuma günü saat 10:30’da Fenerbahçe Futbol A.Ş., vekilleri Av. Alper Pirşen ve Av. Özge Tokatlı’nın hazır olduğu görüldü ve sözlü beyanları alındı. Yapılan müzakere neticesinde;

– Fenerbahçe Futbol A.Ş. Başkanı Ali Yıldırım Koç’un sportmenliğe aykırı açıklamada bulunması nedeniyle FDT’nin 38/1-b maddesi uyarınca 30 gün hak mahrumiyeti ve 20.000,00 TL para cezası verilmesi yönündeki PFDK kararının kaldırılmasına oybirliği ile karar verilmiştir.”

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.