1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Akşener: Artık biz varız, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak
Akşener: Artık biz varız, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

Akşener: Artık biz varız, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

İYİ Parti lideri Akşener, "Milletimiz, demokrasi fukarası akıllara, unutamayacakları bir ders vermiştir" dedi. Ekrem İmamoğlu'na başarılar dileyen Akşener, "Milletimiz müsterih olsun; artık biz varız; hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" diye konuştu.

A+A-

Resmi olmayan sonuçlara göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini Millet İttifakı’nın CHP’li adaylı Ekrem İmamoğlu kazandı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sonuçların ardından partisinin İstanbul İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 31 Mart’ta yapılan seçimi iptal etmesini darbe olarak nitelendiren Meral Akşener, “Aziz milletimiz, 31 Mart seçimlerinin ardından, 6 Mayıs’ta YSK eliyle yapılan sandık darbesine olgunlukla ve kararlı bir cevap vermiştir. Türk demokrasi tarihi, millet iradesini yok sayanlara, sandık tekmeleyenlere, bizzat milletimizin verdiği derslerle doludur” dedi.

Seçim sonucunun Cumhur İttifakı için “ciddi bir uyarı” olduğunu söyleyen Akşener, “23 Haziran seçimi, 31 Mart’taki seçim sonucunu, hukuksuzca ve keyfi olarak yok sayan, hukuk tarihimize kara bir leke olarak geçecek bir gerekçeyle iptal eden iktidar ve küçük ortağına yapılmış ciddi bir uyarıdır. Milletimiz bu zihniyetin kulağını çekmiştir. İradesine sahip çıkmış ve sandığı tekmeletmeyeceğini bir kez daha kalın harflerle ifade etmiştir” diye konuştu.

“Bu seçimin kazananı, milli iradedir, Türk milletidir” diyen Akşener’in açıklamaları şöyle:

MİLLETİMİZ DEMOKRASİ FUKARASI AKILLARA DERS VERDİ: Bu yanıyla da 23 Haziran tarihi, demokrasi tarihimizin altın sayfalarından biridir. Şimdi herkes başını iki elinin arasına almalı, aziz milletimizin verdiği mesajı doğru okumalıdır. Milletimiz “Ben yaptım oldu” diyenlere, “Dur orada. Söz de, karar da benim” demiştir. Milletimiz, Türkiye’yi aile şirketi gibi yönetme hevesinde olanlara, “Bu ülkenin tapusu ortaktır ve ben de hissedarım” demiştir. Ve milletimiz, demokrasi fukarası akıllara, unutamayacakları bir ders vermiştir.

TÜRK MİLLETİ DEMOKRASİ DESTANI YAZDI: İstanbullu hemşehrilerim, “seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı” olan Sayın Ekrem İmamoğlu’nu, 23 Haziran’da bir kez daha seçerek, gasp edilen hakkını teslim etmiştir. Hem vicdani hem de hukuki bir hak ve gerçek, millet iradesinin mührüyle tescil edilmiştir. Türk milletine, yazdığı bu demokrasi destanı için bir kez daha şükranlarımı sunuyor,

ARTIK BİZ VARIZ: Sayın Ekrem İmamoğlu’na başarılar diliyorum. İstanbullular ve milletimiz müsterih olsun; artık biz varız; hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ve Türkiye İYİ olacak..

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.