AKP'nin Köşk adayı için ilk yorum

AKP'nin Köşk adayı için ilk yorum

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ''Bugün cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayan Recep Tayyip Erdoğan'ın ne doğuda ne batıda itibarı vardır. Hepsi dışlamıştır. Türkiye Cumhuriyeti böyle bir cumhurbaşkanı adayını içine sindiremez ve kaldıramaz" dedi.

ANKARA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adaylığını da değerlendirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığının resmen kabul edilmesinin ardından istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

''Bugün cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayan Recep Tayyip Erdoğan'ın ne doğuda ne batıda itibarı vardır. Hepsi dışlamıştır. Türkiye Cumhuriyeti böyle bir cumhurbaşkanı adayını içine sindiremez ve kaldıramaz.

Bugün kalkmış duayla açıklamış. Samimi ol samimi. Sen kul hakkı yiyorsun. Haram yiyorsun. Haram yiyen adamdan cumhurbaşkanı adayı mı olur?

Sizden bizden ayrımı yapan cumhurbaşkanı adayı olamaz. Hukukun üstünlüğüne inanmayan birisinden cumhurbaşkanı adayı olamaz. Kadın-erkek eşitliğine inanmayandan cumhurbaşkanı adayı olamaz.

Yalan söyleyen, ahlaki değerleri yüksek olan birisinden cumhurbaşkanı adayı olamaz. Eğer birisine siz yalan makinesi gibi diyorsanız ve o da evet yürüyen yalan makinesiyim diyorsa ondan cumhurbaşkanı adayı olamaz, olmamalı. En önemlisi geçmişi şaibeli olan birisinden cumhurbaşkanı adayı olmaz.

Borca esir ettiler sizi. Onların ekonomi politikaları buydu. Şantajla oyunuzu alıyorlar. Şantaja boyun eğmeyin. Kuva-yi Milliyeci gibi olun. Yürekli olun.''

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum