Ailelerin Diyarbakır'daki Eylemi Bölündü

Ailelerin Diyarbakır'daki Eylemi Bölündü

Çocuklarını PKK'nin alıkoyduğu iddiasıyla oturma eylemi yapan aileler adına yapılan açıklamada, eyleme ara verildiği açıklandı. Ancak bunun açıklamayı yapanları bağladığını belirten yaklaşık 25 aile ise oturma eylemine, devam kararı aldı.

DİYARBAKIR -  PKK'nin çocuklarını alıkoyduğu iddiasıyla 12 gün önce Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde oturma eylemi başlatan ailelerin sayısı, son katılanlarla birlikte 72'ye ulaştı. Eylemin 12'nci gününde İstanbul, Çanakkale, Van, Muş, Adana ve Mersin'den 9 aile daha oturma eylemine katıldı.

FİKİR AYRILIĞI OLUŞTU

Eylemin devam ettiği saatlerde bir basın açıklaması yapılacağı duyuruldu. Büyükşehir Belediyesi önünde açıklama yapan ve eylemi ilk başlatan iki aileden biri olan Selami Eren, "Eylemi 1 Haziran'a kadar sürdürmeyi planlıyorduk. Ancak tarafların daha rahat çalışmalarına fırsat vermek için eyleme ara veriyoruz. Tarafların bu sürede rollerini daha iyi oynayabilmeleri için eyleme ara verdik. Önümüzdeki günlerde yaşanacak gelişmelere göre yeniden bir karar vereceğiz" dedi.

AİLELERİN BİR BÖLÜMÜ DEVAM DEDİ

Eren'in açıklamasının ardından bazı aileler Büyükşehir Belediyesi önünden ayrılırken, ailelerin bir kısmı ise açıklamanın kendilerini bağlamadığını belirtti. Eyleme devam eden aileler adına konuşan ve Muş'tan geldiğini belirten Fadile Özkan, herhangi bir somut gelişme olana kadar eyleme devam edeceklerini söyledi.

Ailelerin Diyarbakır'daki Eylemi Bölündü

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum